Z wizytą u Chrystusa

Z wizytą u Chrystusa

Największy pomnik Jezusa na świecie znajduje się oczywiście nigdzie indziej, jak w położonym w województwie lubuskim Świebodzinie. Warto jednak zwrócić uwagę na miasto, które posiada nieco mniejszą statuę. Rio de Janeiro, bo o nim mowa, chyba bez żadnych kontrowersji można uznać za nieco bardziej popularną destynację od miejscowości położonej kilkadziesiąt kilometrów od Zielonej Góry.

Kolekcjonowanie cudownych przeżyć

Z każdego wyjazdu chcielibyśmy przywozić takie pamiątki, które zapadną nam w pamięć. Niektórzy celują w bardziej klasyczne wybory. Cały czas w polskich domach mamy naprawdę mnóstwo magnesów przyczepianych na lodówkę z charakterystycznych miejsc, z których dane miejsce jest najbardziej znane. Warto również pamiętać o breloczkach, przyczepianych do kluczy samochodowych oraz tych do domu. Rio de Janeiro świetnie sprawdza się jako miejsce do niezwykłych sesji fotograficznych. Takie aparaty jak Sony A7 III Body nadadzą się do tego celu idealnie. Oczywiście można także wykorzystać w tym celu wbudowany aparat w smartfonie, aczkolwiek trudno się spodziewać takiej samej, lub nawet porównywalnej jakości.

Piaszczysta kultura

Klimat w Brazylii pozwala na spędzanie czasu na zewnątrz niemalże trzysta sześćdziesiąt dni w roku. Kalendarzowa zima przypada w ich wypadku na sierpień, w którym anomalią są minimalne temperatury rzędu kilkunastu stopni. W takim klimacie plaże mają wręcz magnetyczną siłę przyciągania. Warto zwrócić uwagę na najbardziej popularne miejsca w Brazylii. Copacabana oraz Ipanema znane są praktycznie każdemu miłośnikowi podróżowania. Co ciekawe, Brazylijczycy znaleźli bardzo prosty sposób na oddzielenie kilkunastokilometrowego pasa plaży. Otóż można zauważyć, że jest się na innej plaży poprzez... zmianę ułożenia mozaiki na promenadzie. To także świetny motyw do wszelkiego rodzaju magnesu lub koszulki, jeżeli celujemy w zakup takich właśnie pamiątek.

Piłkarska świątynia

W Wielkiej Brytanii rozpropagowano futbol oraz nadano mu obecny kształt. Prawda jest jednak taka, że to na brazylijskich plażach i betonowych boiskach mamy do czynienia z najwyższym poziomem technicznym. Tutaj liczy się przede wszystkim dobra zabawa, drybling oraz robienie jak największej liczby trików. Piłką nożną interesują się tutaj wszyscy, a mecze przeciwko odwiecznym rywalom w postaci Argentyny zawsze wywołują wręcz kosmiczne emocje. W samym Rio znajduje się legendarny stadion w postaci Maracany.