Wyjazd do Londynu - co warto wiedzieć?

Wyjazd do Londynu - co warto wiedzieć?

Światowa stolica biznesu. Jedno z największych miast europejskich. Mnóstwo miejsc do zwiedzenia oraz zobaczenia. Tak właśnie można określić Londyn. Stolica Wielkiej Brytanii charakteryzuje się naprawdę wieloma ciekawymi atrakcjami, z których warto przynajmniej kilka z nich nie tylko odwiedzić, ale również bliżej poznać.

W jednym miejscu

Oczywiście możemy skupić się na zwiedzaniu krok po kroku wszystkich najważniejszych miejsc, w zależności od naszych preferencji. Trudno jednak nie zauważyć, że zdecydowanie najwięcej można zobaczyć w okolicach Big Bena, najpopularniejszego dzwonu na całym świecie. Jest to symbol nie tylko Londynu, ale również całej Anglii. Powinniśmy wziąć ze sobą kamery cyfrowe, aby dokumentować wszystkie zabytki znajdujące się w promieniu zaledwie kilkuset metrów. Mamy oczywiście Tower Bridge, który również należy do najważniejszych punktów w okolicach Tamizy. Jeżeli chcemy zobaczyć panoramę niemalże całego miasta, warto wydać kilkanaście funtów i wskoczyć do specjalnej kabiny w London Eye. Dopiero wtedy zrozumiemy, jak ogromnym ośrodkiem miejskim jest Londyn.

W jaki sposób się poruszać?

Tutaj sprawa jest naprawdę prosta. Ulice są naprawdę absolutnie przepełnione samochodami i nie ma chyba drugiego tak zakorkowanego miasta w godzinach szczytu. Z tego względu komunikacja miejska wydaje się obowiązkiem, szczególnie dla turystów oraz mieszkańców centrum. No tak, tylko że autobusy również znajdują się w tym pandemonium, które przyprawia każdego o ból głowy. Właśnie dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na metro. Wbrew pozorom nie jest to najstarsza tego typu sieć w Europie, ponieważ zdecydowanie wcześniej powstało to znajdujące się w Budapeszcie. Ten sposób transportu wybierany jest jednak przez miliony mieszkańców w całej aglomeracji, co pozwala na dojechanie niemalże w dowolne miejsce.

Sportowe emocje

Warto także zwrócić uwagę na najpopularniejszą religię na ulicach Londynu, którą jest piłka nożna. Futbol dominuje praktycznie każdą dzielnicę. Dość powiedzieć, że w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii mamy aż sześć zespołów. Aktualnie na prowadzeniu znajduje się świetnie grający Arsenal, który wyprzedza między innymi swoich mniej utytułowanych rywali z północnego Londynu. Warto także wspomnieć o pozostałych zespołach ze stolicy, takich jak Fulham, Brentford, Crystal Palace oraz Chelsea.