Wyjątkowa podróż do Katalonii

Wyjątkowa podróż do Katalonii

Barcelona od wielu lat stanowi jeden z najpopularniejszych celów wyjazdowych dla osób z całego świata, w tym także dla Polski. Charakteryzuje się ona wyjątkowym połączeniem wielu subkultur - możemy je obserwować zarówno w architekturze, jak również w samym społeczeństwie. Warto przygotować się na wyjazd do jednego z najpiękniejszych miast nie tylko w Hiszpanii, ale również w całej Europie.

Zabytki wyjątkowe w skali świata

Chociaż Barcelona nie każdemu na pierwszy rzut oka kojarzy się z konkretnymi miejscami, to jednak warto pamiętać o najważniejszych punktach na mapie stolicy Katalonii. Przede wszystkim w oczy rzuca się katedra Sagrada Familia. Z jednej strony można ona pochwalić się nieprawdopodobną wręcz konstrukcją, której nie ma żadna inna budowla na świecie. Turyści nie powinni jednak ekscytować się zanadto, ponieważ na jej terenie panuje permanentny remonty. Niemniej warto robić fotografie całego otoczenia, w czym z pewnością mogą pomóc bezlusterkowce Canon. Oprócz katedry, wyjątkowymi miejscami w Barcelonie są położony na wzgórzu Park Guell, a także legendarna już La Rambla.

Architektoniczne piękno

Wspominaliśmy już o bardzo dużym tyglu kulturowym. Barcelona stanowi wzór połączenia latynoskiego temperamentu z europejskim uporządkowaniem. Widać to bardzo wyraźnie przy okazji obserwacji architektury. Budynki mają w sobie coś ciepłego, wręcz gościnnego. Jest to cecha charakteryzująca przede wszystkim południowoamerykańskie kraje, a z oczywistych względów ta kultura jest mocno widoczna także na Półwyspie Iberyjskim. Nie można jednak nie zwrócić uwagi na nieprawdopodobny wręcz porządek pod kątem zaplanowania kształtu miasta. Dech w piersiach zapierają zdjęcia zrobione z lotu ptaka, na których widać niemalże perfekcyjnie prostopadłe ulice, z jedną charakterystyczną arterią po skosie.

Piłkarski szał

Rywalizacja pomiędzy Realem Madryt, a FC Barceloną znana jest nawet tym osobom, które zupełnie nie interesują się sportem. W tym roku, po latach korespondencyjnego wyścigu pomiędzy Leo Messim, a Cristiano Ronaldo, zainteresowanie drużyną ze stolicy Katalonii w Polsce przebiło wszystkie granice. Oczywiście wpływ na to ma transfer Roberta Lewandowskiego do popularnej Blaugrany. Tysiące Polaków w każdy weekend wybiera się do Barcelony, aby obejrzeć mecz na własne oczy, dołączając tym samym do milionów przed telewizorami.