Włoskie piękno

Włoskie piękno

Italia przyciąga podróżnych z całej Europy i innych części świata niczym magnes. Turyści uwielbiają podróże na Półwysep Apeniński z wielu różnych powodów. Praktycznie nie znajdziemy tak różnorodnego regionu nie tylko pod kątem kulturowym, ale także klimatycznym oraz geograficznym. Każdy z nas odwiedza Włochy w nieco innym celu i w nieco innych porach roku.

Narciarski raj

Co roku tysiące Polaków udaje się właśnie na Półwysep Apeniński na narty. Jak to możliwe, skoro bliżej można wybrać niemieckie lub austriackie Alpy, nie wspominając już o nieco niższych, ale wciąż atrakcyjnych górach w Czechach i na Słowacji? Dolomity przyciągają wręcz do siebie swoim niemalże magnetycznym wdziękiem. Trudno wyjaśnić to komuś, kto nigdy nie miał przyjemności zawitać w tym regionie na narty, jednak jest to połączenie dobrych warunków, świetnej pogody oraz wspaniałej atmosfery. Warto zwrócić uwagę także na zapierające dech w piersiach widoki – Sony A7 III Body doskonale nada się do ich uchwycenia, dzięki czemu będziemy mogli bez problemu zostawić pamiątkę na całe życie.

Przez żołądek do serca

Włosi uwielbiają gotować i Włosi uwielbiają jeść oraz pić. Trudno wyobrazić sobie tę kulturę bez regularnych obiadów oraz kolacji, przy której kluczową rolę odgrywają pizza, makarony, odpowiednia gestykulacja i oczywiście czerwone wino. Ten trunek na Półwyspie Apenińskim urósł do miana pewnego rodzaju legendy. Nie bez powodu – w końcu od wielu wieków Włosi, a wcześniej Rzymianie, delektują się nim do praktycznie każdej okazji. Wytrawne rodzaje oczywiście dotarły do Polski i świetnie sprawdzają się w wielu sytuacjach towarzyskich. Można pokusić się o stwierdzenie, że niektórzy turyści wcale nie jeżdżą do Italii po zabytki czy widoki, ale właśnie po kulturę spożywania posiłków, jedyną w swoim rodzaju.

Niezliczone twarze wybrzeża

Włoskie plaże nie są najbardziej popularnymi w Europie. Zdecydowanie częściej wybieramy greckie oraz hiszpańskie kurorty, jeżeli myślimy tylko i wyłącznie o wypoczynku pod palmami. Dlaczego w takim razie warto wybrać San Remo, Bari czy Rimini? Ze względu na klimat bardziej przypominający żywe miasteczko tętniące energią, aniżeli kurort przepełniony pięciogwiazdkowymi hotelami. Atmosfera panująca w tego typu miejscach jest absolutnie nie do opisania – to po prostu trzeba przeżyć.