W świecie karnawału

W świecie karnawału

Brazylijskie rytmy możemy usłyszeć każdego dnia. W internecie oraz w radiu co rusz możemy usłyszeć muzykę charakterystyczną właśnie dla tego regionu świata. Być może mało kto w Polsce zna język portugalski na tak wysokim poziomie, aby rozumieć te słowa, jednak warto poznać tamtejszą kulturę. Brazylia ma w sobie mnóstwo skarbów, które przy odpowiedniej okazji powinien zwiedzić każdy miłośnik piękna.

Nie z tej ziemi

Najwięcej osób udaje się do Brazylii w celu zwiedzenia największego miasta nie tylko w kraju, ale także w całym regionie. Rio de Janeiro ma w sobie coś absolutnie wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju. Zabawa toczy się tam przez trzysta sześćdziesiąt dni w roku, jednak przede wszystkim największą ekscytację wywołuje rozpoczynający się karnawał. Religijność Latynosów jest naprawdę ogromna, dlatego też warto zwrócić uwagę właśnie na okres przed Wielkim Postem. Jeżeli wybieramy się do tego miasta, warto mieć ze sobą pod ręką aparaty fotograficzne. Bardzo duża liczba zabytków, takich jak plaża Copacabana lub pomnik Jezusa Chrystusa, zasługują na zdjęcia w absolutnie najwyższej jakości.

Czas wolny na plaży

My możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, jednak bardzo duża grupa Brazylijczyków uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna w takich warunkach jest zdecydowanie na miejscu. Podczas zimy, która przypada na lipiec oraz sierpień, w Rio de Janeiro mamy do czynienia z temperaturami rzędu dwudziestu kilku stopni. Nie da się ukryć, że jest to naprawdę duża zachęta do spędzania czasu na zewnątrz. Oczywiście bardzo dużym atutem są rozpościerające się praktycznie ponad horyzont plaże piaszczyste. To właśnie na nich możemy obserwować miłośników leniwego oraz aktywnego spędzania czasu. Dotyczy to nie tylko najpopularniejszych w centrum miasta, ale również mniej znanych plaż na obrzeżach.

Aktywność sportowa

Brazylia żyje piłką nożną każdego dnia. Widać to wyraźnie na wspomnianych plażach, które aż roją się od fantastycznych technicznie amatorów, kopiących dla zabawy. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet, które także świetnie radzą sobie z piłką. Ponadto, w Brazylii mamy do czynienia z naprawdę wielkim zainteresowaniem sztukami walki. Brazylijskie ju-jitsu cieszy się ogromną popularnością na świecie, a dodatkowo w MMA mamy wielu wielkich mistrzów.