W centrum Anglii

W centrum Anglii

Wielka Brytania od kilkuset lat słynie ze swojego przemysłowego uroku. Industrialny styl został nieco odświeżony, co można wykorzystać w różnych sytuacjach. Cieszy się on bardzo dużą popularnością zarówno przy projektowaniu wnętrz, jak i nieco szerszej architektury. Liverpool, który jest miastem portowym, bez cienia wątpliwości idealnie wpisuje się w trendy dzisiejszych czasów, które stawiają na rewitalizację obecnych od wielu lat budynków.

Potęga portowa

Musimy zdawać sobie sprawę, że nawet dzisiaj transport morski jest nieprawdopodobnie ważną gałęzią handlu. Możemy oczywiście zwrócić uwagę na rosnący wpływ samolotów, jednak statki od niemal zawsze były niezwykle istotne w kontekście relacji między miastami, a także państwami. Liverpool słynie ze swoich bardzo bogatych pod kątem tradycji doków. Tysiące statków każdego dnia wpływa i wypływa do portu, dzięki czemu miasto może cały czas się rozwijać. Doki stanowią prawdziwą chrapkę dla miłośników industrialnych widoków, które przecież dominują w całym Liverpoolu. Bez wątpienia powinniśmy wziąć ze sobą odpowiedni aparat cyfrowy. Świetnie uchwyci on wiele detali, takich jak całkowicie odnowiona infrastruktura.

Tysiące kibiców

Praktycznie cała Wielka Brytania żyje piłką nożną, na każdym poziomie. Największe zainteresowanie przyciągają jednak rzecz jasna rozgrywki Premier League. Dwa kluby z Liverpoolu obecnie grają w najwyższej klasie rozgrywkowej. Everton aktualnie musi walczyć o utrzymanie i z zazdrością patrzeć na to, co dzieje się na stadionie Anfield. Liverpool FC obecnie przeżywa delikatny spadek formy, który nie jest jednak aż tak wyraźny, jak sądzono jeszcze kilka miesięcy temu. Bez wątpienia wciąż magia tego stadionu przyciąga tysiące kibiców nie tylko z okolic, ale również z innych części Wielkiej Brytanii, Anglii, a nawet innych krajów.

Muzyczne dziedzictwo

Każdy z nas słyszał przynajmniej jedną piosenkę zespołu The Beatles. Nie da się ukryć, że była to pierwsza grupa, która przebiła się do świadomości nie tylko lokalnych miłośników muzyki, ale także na inne części Europy, a nawet dalej. John Lennon i Paul McCarthy stworzyli nieprawdopodobnie chwytliwą, a jednocześnie niezbyt skomplikowaną muzykę, która do dziś porywa miliony na całym świecie. Obecnie zespół już nie funkcjonuje, jednak jego narodziny w Liverpoolu także są bardzo ważnym aspektem w życiu tego miasta.