W andaluzyjskim żarze

W andaluzyjskim żarze

Jeden z najcieplejszych regionów Europy każdego roku zaprasza miliony turystów z całego świata do spędzenia tam czasu. To właśnie Andaluzja należy do najczęściej odwiedzanych miejsc nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale także na całym Starym Kontynencie. Nie da się ukryć, że za zwiedzeniem południowej Hiszpanii przemawia kilka naprawdę mocnych argumentów.

Piękno metropolitarne

Warto w trakcie swojej wyprawy do Andaluzji wybrać się do Sevilli. Nawet jeżeli na co dzień jesteśmy zlokalizowani w innym mieście, to powinniśmy skupić się w pewnym stopnie właśnie na tej aglomeracji. Sevilla jest zdecydowanie najbogatszym miejscem w południowej części Hiszpanii, jeżeli chodzi o zabytki. Warto wziąć ze sobą odpowiedniej jakości aparat. Sony A7 III Body świetnie się do tego nada, szczególnie gdy skupimy się na odpowiednich miejscach. Pałac Alcazar wraz z przylegającym do niego parkiem cieszy się tak dużą renomą, że został wybrany do kręcenia tam kilkunastu scen z Gry o Tron. Warto także odwiedzić Plaza de Espana i poznać wszystkie regiony Hiszpanii.

Jedyna w swoim rodzaju

Czasami natura daje nam niepowtarzalną możliwość wykorzystania jej w sposób absolutnie zjawiskowy. Tak właśnie powstała Ronda – malutka mieścina, położona mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Malagą, a Sevillą. Z tego względu nie wszyscy chętnie ją odwiedzają, jednak zdecydowanie warto. Dlaczego? Ponieważ jest ona położona na dwóch bardzo wysokich skarpach, które są ze sobą połączone zaledwie jednym mostem. To średniowieczne miasteczko dzieliło się na strefę wpływów europejską oraz arabską – oczywiście przedzielone właśnie wspomnianym mostem. Trudno sobie wyobrazić bardziej zapierający dech w piersiach widok od tego, co zaserwowała nam natura właśnie w okolicach Rondy.

Uwaga na poparzenia

Nie bez powodu Andaluzja niemalże graniczy z kontynentem afrykańskim. Warto w tym momencie zauważyć, że jest to jeden z najcieplejszych regionów Europy o każdej porze roku. Nawet Święta Wielkanocne w Sevilli czy Maladze mogą wywoływać strużki potu na naszej twarzy. Dlatego też podczas wakacji powinniśmy zwracać szczególną uwagę na regularne nawodnienie, aby nie trzeba było ryzykować potencjalnym udarem słonecznym. Warto także mieć zawsze ze sobą nakrycie głowy oraz krem z filtrem, który pomoże nam uniknąć poparzeń.