Trzy najlepsze modele kamery cyfrowej GoPro

Trzy najlepsze modele kamery cyfrowej GoPro

Kamery sportowe GoPro umożliwiają rejestrację filmową w niemal każdej możliwej do wyobrażenia sytuacji – w czasie wykonywania ekstremalnych akrobacji na skateparku, podczas spływów kajakowych i przy podziwianiu podwodnych raf koralowych, a nawet wtedy, gdy grzęźniemy w błocie w czasie rajdów terenowych. Ale którą spośród wszystkich kamer wybrać i na co zwrócić uwagę w czasie zakupu? Podpowiadamy!

Kamery cyfrowe? GoPro Hero 9 Black!

Nazwa GoPro Hero od lat kojarzy się z najlepszymi kamerami ekstremalnymi na rynku, a kalifornijska firma wyznaczyła nowe i bardzo wysokie standardy, z którymi trudno konkurować. Taki też jest GoPro Hero 9 Black – nie najnowsze, ale wciąż cenione przez sportowców, podróżników i pasjonatów przygód urządzenie do rejestrowania wyczynowych sytuacji. To również wybór wielu youtuberów i blogerów, a także instagramerów, ponieważ wszystkie kamery cyfrowe Hero9 Black posiadają nowoczesny kolorowy wyświetlacz LCD z przodu, który ułatwia robienie selfie i vlogowanie. Oprócz zdjęć o rozdzielczości aż 20 megapikseli, Hero9 Black nagrywa filmy w wideo 5K, a więc z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii dla kamer o tak małej konstrukcji.

GoPro Hero8 Black – jakość w parze z dobą ceną

Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że „dziwiątka” jako ta dedykowana profesjonalistom i osobom, którym zależy na najwyższej jakości, może nie mieścić się w budżecie osób, które poszukują przyzwoitego sprzętu w rozsądnej cenie. W takich warunkach warto zwrócić uwagę na „ósemkę” – topowy model z roku 2019. Choć cechuje ją nieco niższa rozdzielczość, w rzeczywistości efekty końcowe nie będą różniły się aż tak. Przedni wyświetlacz służy tylko do sterowania ustawieniami aparatu, niemniej urządzenie posiada wodoodporny futerał wyposażony w zintegrowany uchwyt na palec. Ponadto GoPro oferuje trzy tak zwane rozszerzenia zestawów Hero8 Black, dzięki którymi za rozsądną dopłatę otrzymać możemy również mikrofon kierunkowy, stałe światło LED oraz dodatkowo składany wyświetlacz.

GoPro Hero 7 Black dla chwil ulotnych

Model ten, mimo że należy do najstarszych wypróbowanych przez nas kamer GoPro, nadal pojawia się na półkach sklepowych, i to w naprawdę atrakcyjnej cenie. Jest łatwodostępny, a wielu użytkowników oceniło go pozytywnie, skupiając na nim swoje recenzje oraz prezentując efekty pracy. Różnice dzielące go od swojego następcy są marginalne i dotyczą głównie wytrzymałości baterii. Jeżeli więc szukasz taniego sprzętu do rejestrowania wyczynowych sportów i krótkich momentów, a nie kamery cyfrowej o długim czasie nagrywania – możesz wziąć go pod uwagę. Zapewniamy, że spełni Twoje najśmielsze oczekiwania.