Toskańskie życie

Toskańskie życie

Południowa część Europy dla każdego jawi się jako doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na możliwość wyjechania tam praktycznie o każdej porze roku. Zimowe szaleństwa na nartach lub desce snowboardowej w fantastycznych warunkach zapewniają Dolomity. Nie da się jednak ukryć, że przede wszystkim Włochy kojarzą się nam z letnim i wiosennym wypoczynkiem. Na pierwszym miejscu wśród wakacyjnych destynacji wybiera się zazwyczaj Toskanię.

Architektura jedyna w swoim rodzaju

Praktycznie każdy kraj słynie z zabytków z poszczególnych okresu. Wybierając się do Grecji czy Egiptu możemy podziwiać pozostałości po starożytnych budowlach, przede wszystkim wznoszonych ze względu na chęć utrzymania dobrych relacji z bóstwami. Mix industrializmu z elementami nowoczesności jest nieodłącznym elementem wschodniego wybrzeża USA. W przypadku północnej części Italii przede wszystkim zwraca się uwagę na renesansowe dzieła sztuki. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o rzeźby oraz obrazy znajdujące się w licznych muzeach oraz katedrach. Wręcz przeciwnie – ogromną popularnością cieszą się rozmaite budynki, będące bardzo często najważniejszymi miejscami na turystycznej mapie toskańskich miast. Aparat taki jak Sony A7 III body potrafi uchwycić te perły architektury w wielu różnych konfiguracjach i pozwoli na zachowanie sobie tego typu wyjątkowej pamiątki.

Przez żołądek do serca

Oczywiście Italia słynie nie tylko z zabytków oraz dzieł sztuki będących na wielu różnych płaszczyznach jedynymi w swoim rodzaju. Warto zwrócić także uwagę na naprawdę istotny aspekt jakim jest jedzenie. W Polsce rodzinne obiady kojarzą nam się z dużą ilością mięsa i ziemniaków z surówką. Włosi podchodzą niemal do każdego posiłku z niezwykłym pietyzmem. Nic dziwnego – w końcu niektóre dania takie jak pizza neapolitańska zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oczywiście sama potrawa nie jest jedynym istotnym aspektem. Trudno wyobrazić sobie także obiady i kolacje bez lampki wina, będącego w Toskanii skarbem całego regionu.

Najważniejsze miasta

Florencja bez cienia wątpliwości wybija się na piedestał nie tylko jako stolica regionu, ale przede wszystkim centrum kulturalne. Znajdziemy tam między innymi takie miejsca jak Ponte Vecchio, katedrę Duomo oraz wiele innych, fenomenalnych zabytków. Bez cienia wątpliwości można także polecić wycieczkę do takich miejscowości jak Siena oraz San Gimignano.