Sposób na zimową nudę? Fotografia!

Sposób na zimową nudę? Fotografia!

Zima to piękna pora roku, pod warunkiem, że potrafimy korzystać z jej uroków. Tegoroczne warunki sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na stokach narciarskich i szusowaniu po trasach, mamy prawdziwy raj dla pasjonatów sportów zimowych. Jednak to niejedyne zajęcie na zimowe dni. Piękne krajobrazy zachęcają do zabrania aparatu i ruszenia na spacer. Fotografia to piękna pasja, którą warto rozwijać właśnie zimą, a dlaczego? O Tym przeczytasz w poniższym artykule!

Dlaczego zima to ulubiona pora roku fotografów?

Wielu fotografów nie kryje, że zima to ich ulubiona pora roku. Spacer z aparatem w rękach to czysta przyjemność i samo zdrowie. Zimą mamy do czynienia z przyjemnym miękkim światłem oraz niesamowitymi widokami, więc nic tylko uwieczniać to w kadrze. Jednak aparaty fotograficzne na takie warunki to niezwykłe aparaty, a sprzęt do zadań specjalnych.  Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą wielką przygodę z fotografią, warto wybrać aparat o nieskomplikowanej technologii, byśmy się nie zniechęcili się już na starcie. Powinniśmy celować raczej w kompaktowych rozmiarów sprzęt taki, który umieścimy w kieszeni. Posiadanie profesjonalnej lustrzanki wiąże się z akcesoriami, które musimy dokupić do zestawu i które bywają równie kosztowne, jak sam aparat.

Dlaczego warto fotografować zimą?

Nikt chyba z nas nie spodziewał się tak magicznej atmosfery tej zimy. Biały puch i świecące słońce to wprost idealne warunki do wykonywania sesji zdjęciowych. Na pierwszy rzuć powinna pójść fotografia krajobrazowa. Praktycznie wszędzie znajdziemy motywy, które stworzą niezwykłe kadry. Daleko wcale nie musimy szukać, wystarczy, że wybierzemy się na spacer do pobliskiego parku lub udamy na wycieczkę do lasu za miasto. Okryte śniegiem drzewa i ławki, oszronione roślinki i zamarznięte krople lodu – czy trzeba nam czegoś więcej?

Nie tylko fotografia krajobrazowa

Zima ma piękne widoki i warto to wykorzystać. Jednak nie tylko krajobraz robi wrażenie. Okryte śniegiem ulice mogą posłużyć nam za tło np. podczas fotografii portretowej. Na pewno fotografowanie ludzi, czy nawet zwierząt jest ciekawym doświadczeniem. Możemy udać się na spacer z naszą przyjaciółką, a może czworonogiem i wykonać oryginalne zdjęcia w bajecznej scenerii.

Pamiętajmy, że fotografowanie zimą jest o wiele bardziej wymagające, niż ma to miejsce jesienią czy latem. Żywotność baterii jest o wiele krótsza, więc warto mieć ze sobą zapasowy zestaw. Nie zapomnijmy o wodoodpornym plecaku na aparat i akcesoria.

Spodobał Ci się ten artykuł? zapraszamy po więcej!