Spacer z aparatem w rękach – same korzyści!

Spacer z aparatem w rękach – same korzyści!

Zima nie jest ulubioną porą roku wszystkich z nas. Dla wielu osób jest to okres nostalgii i czekania na nadejście cieplejszych dni. Jednak zimy nie musimy przeleżeć na kanapie z pilotem w ręku. Jeżeli nawet nie jesteśmy miłośnikami narciarstwa, czy jazdy na łyżwach, możemy odkryć w sobie inną pasję, która pomoże zakochać się w mrozie i opadach śniegu. Jaką? Fotografia!

Czym fotografować zimowe widoczki?

Bez wątpienia w fotografii zima jest jedną z piękniejszych pór roku. Zwłaszcza tegoroczna zachwyca niezwykłymi krajobrazami. Podczas tak bajecznych widoków, zwykły smartfon do robienia zdjęć już nam raczej nie wystarczy. Warto rozejrzeć się za lepszym aparatem, dzięki któremu fotografią będziemy mogli zająć się na poważnie? Jaki powinien być aparat, którego będziemy używać zimą? Ta pora roku różni się od innych, jest zdecydowanie bardziej wymagająca, a więc nasz sprzęt przeznaczony będzie do zadań specjalnych. Najlepiej wybierać aparaty od sprawdzonych producentów, którzy cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie, takim modelem jest Sony A7 III body. Chociaż minęło już kilka lat od premiery, aparat jest wciąż na topie i nie zapowiada się na to, by w najbliższym miało się cokolwiek zmienić.

Jak robić zdjęcia zimą?

Zimą dni mamy krótsze, a więc o wiele mniej czasu na wykonanie sesji zdjęciowej. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, na zdjęcia warto udać się o świcie lub przed zachodem słońca. Możemy liczyć wtedy na najlepsze światło i kolory. Choć krajobrazy niezwykłe pamiętajmy, że zima nie lubi się z elektroniką, więc musimy zadbać o zabezpieczenie sprzętu oraz dodatkowe akumulatory, których użyjemy gdy nasze baterie wyczerpią się szybciej, niż to było planowane. Każdy kto nosi okulary doskonale wie, jaki problem spotyka go, gdy tylko z zewnątrz wchodzimy do jakiegoś pomieszczenia. To samo będzie działo się z naszym aparatem, dlatego unikajmy gwałtownych zmian temperatur.

Gdzie szukać inspiracji na sesje zdjęciowe?

Tak piękna aura, jaką możemy zobaczyć za oknami zapewni nam klimatyczne zdjęcia, wszędzie gdzie tylko leży biały puch. Wybierając się na spacer po mieście, mijamy ośnieżone ławki i latarnie, to świetny motyw do fotografii portretowej. Pobliski park, a nawet lasek za miastem, nadadzą bajkowy charakter każdemu zdjęciu. Oczywiście dokładnie przemyślmy kadry, by ująć w nich tylko to, co potrzebne. Gotowi na zimowe sesje zdjęciowe?

Spodobał Ci się powyższy artykuł? By być na bieżąco i orientować się w najnowszych trendach, zapraszamy na nasz portal!