Spacer na plaży – na co zwrócić uwagę?

Spacer na plaży – na co zwrócić uwagę?

Polska posiada niemal pięćset metrów linii brzegowej względem Morza Bałtyckiego. Dodatkowo nie można zapominać o mniejszych lub większych plażach nad licznymi jeziorami, które znajdziemy praktycznie w każdej części naszego kraju. Coraz częściej decydujemy się na wykorzystanie piaszczystego wybrzeża na coś więcej niż leniwe opalanie się w najcieplejszych letnich miesiącach. Spacery po piasku nadają wyjątkowego charakteru.

Z czworonożnym przyjacielem

Coraz więcej osób zwraca uwagę na potrzeby swoich czworonogów. Oczywiście kiedyś czasy były zupełnie inne – nie mieliśmy możliwości pracy zdalnej, która obecnie pozwala na zdecydowanie lepsze wychowania psa. Z tego powodu mieszkańcy północnej części kraju chętnie wybierają się nad morze w celu spędzenia czasu ze swoim najlepszym przyjacielem. Jest to z całą pewnością zdecydowanie bardziej atrakcyjna rozrywka niż standardowe wyjście na osiedle lub w doskonale znane czworonogowi tereny. Plaża pozwala także na zdecydowanie większe zmęczenie – świetnie sprawdzi się do wczesnego spaceru o poranku, kiedy potrzebujemy spokoju w ciągu dnia. Zmęczony pies z pewnością da nam pracować, a nie zawsze jest to w stu procentach możliwe przy najbardziej aktywnych zwierzętach. Wiele osób na takie wycieczki bierze aparat, na przykład Nikon z6 II, aby uwiecznić swojego czworonoga w wyjątkowych okolicznościach natury.

Cisza i spokój

Oczywiście niezależnie od tego czy wybieramy się nad wodę z psem czy sami, powinniśmy wybrać do tego odpowiednią porę z dwóch powodów. W niektórych okresach w roku chodzenie po plaży może być niebezpieczne. Latem mamy do czynienia z naprawdę wysoką temperaturą, a rozległe plaże nie zapewniają jakiegokolwiek źródła cieniu. Zimą natomiast bardzo szybko robi się ciemno, a dodatkowo silny wiatr nie daje możliwości swobodnego chodzenia. Oczywiście nie można zapominać o bardzo dużej liczbie osób na plaży w sezonie, co także nie zapewnia nam spokoju i wyciszenia, które jest tak potrzebne na plaży.

Jak się ubrać?

Latem sprawa jest prosta – jeżeli nie ma informacji o nagłych opadach deszczu, to przede wszystkim powinniśmy skupić się na takich aspektach jak czapka z daszkiem oraz krem do opalania, aby się nie spalić. W każdym innym miesiącu na pierwszym miejscu trzeba zwrócić uwagę na bardzo mocny wiatr. Dlatego specjalne kurtki przeciwwiatrowe świetnie sprawdzą się właśnie w takich sytuacjach.