Sony A7 III body a może bezlusterkowiec Canon?

Sony A7 III body a może bezlusterkowiec Canon?

Sony i Canon to światowej sławy producenci aparatów oraz kamer cyfrowych. Doceniani są przez profesjonalistów na całym świecie. W produkcji sprzętu elektronicznego nie mają sobie równych. Ich aparaty to wysoka jakość obrazu, wykorzystanie najnowszych technologii, szeroka gama produktów, łatwość obsługi, cena adekwatna do modelu aparatu. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam wybrane modele, pokazując ich zalety oraz wady.

Sony A7 III body – dla kogo jest przeznaczony?

Sony A7 III body to jeden z popularniejszych aparatów z serii A7. Wyposażony jest w różne funkcje i filtry, które podkreślają jakość zdjęć. Posiada szeroki zakres czułości ISO wynoszący od 100 do 52 200, a także 15-stopniowy zakres dynamiki przy małych ustawieniach czułości. Aparat wybierany jest często, nie tylko za najnowszą technologię, ale za wygodny rozmiar i małą wagę. Model ten jest kompaktowy, dzięki czemu bez problemu możemy mieć go zawsze przy sobie, mieści się nawet w kieszeni! Aparat jest tak skonstruowany, by podczas pracy z nim odnaleźli się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Czy to model dla każdego fotografa? Zdecydowanie tak!

Bezlusterkowce Canon – czym się?

Bezlusterkowce Canon to stosunkowo nowy produkt na rynku, początkowo nie spotkał się z entuzjazmem krytyków, jednak z biegiem czasu, zyskuje na znaczeniu. Jego nazwa nie jest przypadkowa. Charakteryzuje się tym, że nie ma lustra, dzięki temu są małe i lekkie. Bezlusterkowce nie posiadają wizjera optycznego, a zamiast tego wyposażone są w wizjer elektroniczny. Dzięki niemu możliwy jest podgląd zdjęcia, które zachowują rzeczywisty kolor. Przez to, że aparaty są kompaktowych rozmiarów, mają wbudowaną mniejszą baterię, która szybciej się rozładowuje. Dlatego, gdy planuje całodniowe robienie zdjęć, warto mieć ze sobą zapasowy zestaw.

Bezlusterkowiec Canon czy Sony A7 III body?

Wybór aparatu fotograficznego nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z fotografią i nasza wiedza, nie jest jeszcze zbyt duża. Przede wszystkim musimy dopasować go do własnych preferencji oraz potrzeb. Wcale nie powiedziane, że aparat, który robi świetne zdjęcia portretowe, wykona również wysokiej jakości zdjęcia krajobrazowe. Dlatego też sam musisz ocenić, czy bezlusterkowiec Canon to model dla Ciebie, czy może Sony A7 III body bardzie odpowiada Twoim wymaganiom.

Szukasz więcej nowinek i ciekawostek? Koniecznie zajrzyj na nasz portal!