Profesjonalny aparat cyfrowy

Profesjonalny aparat cyfrowy

Aparaty cyfrowe stanowią najpopularniejsze modele, które są chętnie wybierane przez zaawansowanych fotografów. Sprawdzą się w wielu odmiennych dziedzinach. Eventy (wesela, śluby, koncerty), reportaże, fotografie krajobrazów oraz portrety. Posiadają zaawansowaną technologię, która sprawia, że zdjęcia robią naprawdę ogromne wrażenie, nawet gdy wykonane są przez amatora. Jaki aparat cyfrowy wybrać? O tym przeczytasz w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

Sony A7 III body – perfekcyjna jakość obrazu z pełnoklatkowej matrycy

Mimo że od premiery  Sony A7 III body minęło już kilka lat, aparat wciąż robi furorę i nie zapowiada się na to, by w najbliższym czasie miało się cokolwiek zmienić. Ten bezlusterkowiec wyróżniają naprawdę świetne parametry. Posiada imponujący zakres czułości ISO od 100 do 51 200. 24,2 megapikselowy przetwornik CMOS Exmor R, a także nowy układ o dużej integracji, który podwaja prędkość odczytu danych. Ponadto posiada świetny autofokus, który posiada 693 punkty ostrości oraz niezawodną funkcję „AF priorytet oczu”. Sony A7 III body doskonale sprawdza się w każdych warunkach i przy wszystkich ustawieniach.

Aparat kompaktowy – nie tylko dla amatorów

Aparaty kompaktowe chociaż ze względu na łatwą obsługę wybierane są najczęściej przez amatorów fotografii, wykonane nimi zdjęcia potrafią naprawdę miło zaskoczyć. Swoje zadanie dobrze spełnia, gdy wystarcza nam tryb automatyczny, tematyczny lub proste, podstawowe funkcje. Ze względu na swoje rozmiary, idealnie sprawdzi się, jako aparat na wakacje -  zawsze możemy go mieć przy sobie. Wykonamy nim ładne zdjęcia, które będą jakością przypominały zdjęcia wykonane dobrym smartfonem. To tylko od nas zależy, czy taki efekt jest dla nas wystarczający, czy potrzebujemy czegoś więcej.

Na jaki aparat cyfrowy się zdecydować?

Tak naprawdę na to pytanie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Wybierając aparat fotograficzny przede wszystkim musimy dobrać go umiejętności, jakie posiadamy. Wiadomo, że zaczynając swoja przygodę z fotografią, nie zdecydujemy się na profesjonalny sprzęt, o skomplikowanej technologii, bo już na starcie możemy się po prostu zniechęcić. Jeżeli fotografia to nie tylko nasza pasja, ale i zawód, wtedy na pewno nie będziemy brać pod uwagę amatorskiego aparatu cyfrowego, bo tym sprzętem za wiele nie zdziałamy. Inny model wybierzemy do fotografii portretowej, a zupełnie inny do krajobrazowej, choć są uniwersalne rozwiązania, efekt nie zawsze może nas miło zaskoczyć. Równie ważny jest budżet, który posiadamy, im lepszy i bardziej zaawansowany sprzęt, tym więcej musimy w niego zainwestować.