Powody, dla których bezlusterkowce stały się poważną konkurencją dla lustrzanek

Powody, dla których bezlusterkowce stały się poważną konkurencją dla lustrzanek

W ostatnich latach bezlusterkowce przejęły rynek fotograficzny, za sprawą wielu zalet. Mnóstwo modeli bezlusterkowców wypycha wręcz drogie lustrzanki z rynku. Powodów, dla których, warto zakupić bezlusterkowca, jest sporo, a my przedstawiamy trzy najważniejsze! Zapraszamy do lektury.

Mały aparat z wieloma funkcjami

Początkujący fotografowie zazwyczaj chcą kupić od razu aparat o gigantycznych rozmiarach, aby przypominać profesjonalistów. Profesjonaliści z kolei są zmęczeni ciągłym dźwiganiem ciężkiego sprzętu i chętnie przenieśliby się na mniejsze aparaty. I rzeczywiście wiele zawodowców to robi. Bezlusterkowce canon to małe i lekkie aparaty, które robią równie dobre zdjęcia, jak lustrzanki. Małe rozmiary i lekkość sprawiają, że taki sprzęt można zawsze nosić na ramieniu czy po prostu w kieszeni (jeśli kieszeń jest rzeczywiście duża). To, co determinuje rozmiary to oczywiście matryce. Niektóre modele są wyposażone w nieco większe matryce, jednak wciąż i tak są mniejsze od lustrzanek. Z tego względu bezlusterkowce zalecane są szczególnie osobom, które szukają lekkiego i małego aparatu.

Możliwość filmowania

Gdy na rynku pojawiły się pierwsze bezlusterkowce z opcją kręcenia filmów, wszyscy chcieli je kupować. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ taki sprzęt jest stosunkowo tani, a w zamian możemy filmować, co tylko chcemy i do tego w dobrej jakości. Dodatkowo w kwestii filmowania bezlusterkowce wyprzedzają lustrzanki. Dlaczego? Ponieważ właściciel bezlusterkowca nie musi ustawiać ostrości ręcznie. Ostrość automatycznie się skaluje z dużą kulturą i płynnością. Ta funkcja działa tak dobrze, że naprawdę aparat tego typu może wędrować z rąk do rąk, a i tak nagra film o dobrej jakości. Takie udogodnienie sprawia, że wiele osób podróżujących decyduje się na bezlusterkowce canon.

Estetyczny wygląd

Nie da się ukryć, że lustrzanki używane przez amatorów nie są zbyt estetyczne. Na pewno są praktyczne, lecz jakość elementów wykończeniowych nie zachwyca. Jednak bezlusterkowce canon to jednak co innego. Na rynku możemy spotkać wiele bezlusterkowców, dlatego każdy wybierze model odpowiedni do swoich potrzeb. Znajdziemy zarówno aparaty bazujące na sprawdzonych wzorach, jak i aparaty nawiązujące do analogowych pierwowzorów, które były produkowane lata temu. To sprawia, że oko każdego fotografa jest zadowolone i wielu z nich sięga po aparat tego typu. Duży wybór docenią z pewnością osoby, dla których estetyka aparatu przy zakupie sprzętu ma ogromne znaczenie.