Początki w branży fotograficznej

Początki w branży fotograficznej

Pierwsze kroki w branży fotograficznej nigdy nie są łatwe. Już od samego początku, będą stawały przed Tobą różne wyzwania. Jednym z nich jest zakup pierwszego aparatu fotograficznego. Na jaki model zdecydować się w pierwszych miesiącach nauki? Czy warto zainwestować od razu w lepszy sprzęt? Gdzie szukać inspiracji do robienia zdjęć i jak zdobywać pierwsze zlecenia? To tylko nieliczne z pytań, które z pewnością będziesz sobie zadawał. W dzisiejszym artykule postaramy się nieco przybliżyć temat początków w branży fotograficznej.

Czy lustrzanka to dobry pomysł dla amatora?

Jako osoba dopiero zaczynająca przygodę z fotografią, na pewno będziesz chciał kupić swój pierwszy aparat fotograficzny. Rynek przepełniony jest w różnego rodzaju aparaty o różnych technologiach, co wcale nie ułatwia nam zadania. Wiele osób na start decyduje się na zakup lustrzanki cyfrowej, czy to faktycznie dobry pomysł. Takie aparaty to bardzo pożądane narzędzie w rękach fotografa. Jednak nie jest to na pewno rozwiązanie dla każdego. To sprzęt, który cechuje się zaawansowanymi funkcjami, a więc by móc w pełni wykorzystać ich potencjał, należy posiadać już jakąś wiedzę. Ponadto aparaty są dość ciężkie, co może nas zniechęcić do zabierania ich wszędzie ze sobą. Jeśli nie lustrzanka to co?

Bezlusterkowce Canon – dla kogo?

W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości i w bardzo atrakcyjnej cenie, możemy dostać bardzo fajny sprzęt. Alternatywą do lustrzanek cyfrowych są na pewno bezlusterkowce canon, o których już niejednokrotnie mieliśmy okazję pisać. Wracamy do nich tak często, bo nie sposób nie wspomnieć o nich, jak idealnym sprzęcie dla amatora. Bezlusterkowce, które oferuje nam ten światowy producent podbijają rynki na całym świecie. Również w Polsce zdobywają coraz większą popularność. Modele pozbawione są lustra, jak zresztą wskazuje nazwa, dzięki czemu sprzęt jest lżejszy i mniejszy – dla wielu z fotografów to ma naprawdę duże znaczenie. Jest prosty w obsłudze, a zdjęcia robią naprawdę spore wrażenie.

Gdzie szukać inspiracji do zdjęć? Jak zrobić portfolio?

Nie da się ukryć, że by zarabiać w tej branży trzeba wykazać portfolio. Na początek zlecenia możesz wykonywać za drobną opłatą, dzięki czemu będziesz miał już jakieś doświadczenie i okazję, by trochę potrenować. Pstrykać zdjęcia możesz za każdym razem, gdy tylko dostrzeżesz coś wartego uwagi – na spacerze, koncercie, czy wakacjach. Wszystko to sprawi, że na pewno nabierzesz wprawy.