Piękno polskich gór

Piękno polskich gór

Stare polskie przysłowie mówi wyraźnie, że najciemniej jest pod latarnią. Bardzo często zapominamy o tym w momencie, w którym sami planujemy wyjazdy zagraniczne. A przecież w naszym kraju także znajdziemy mnóstwo miejsc, w których można wypocząć na wiele sposobów. Idealnym przykładem połączenia aktywnego spędzenia czasu z relaksem wśród natury jest wyjazd w Sudety.

Zapierające dech w piersiach widoki

Niezależnie od naszego podejścia do górskich szlaków oraz aktywności fizycznej na wakacjach musimy przyznać, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Polsce. Warto wziąć ze sobą aparat. Bezlusterkowce Canon doskonale sprawdzają się właśnie w tego typu sytuacji. Na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę? Niezależnie od pory roku jesteśmy w stanie uchwycić te łagodne stoki w taki sposób, aby zapierały one dech w piersiach na niemal każdej fotografii. Właśnie z tego względu miłośnicy wyjątkowych zdjęć wybierają się w Karkonosze lub Góry Sowie, aby móc cieszyć się właśnie takimi widokami.

Nie tylko latem

Polskie góry przede wszystkim kojarzą się z wędrówkami na łagodnych lub nieco trudniejszych szlakach. Oczywiście, letnie wycieczki piesze mają swój urok i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Warto zwrócić jednak uwagę na świetne warunki narciarskie szczególnie dla tych, którzy lubią pojeździć rekreacyjnie. Dotyczy to nie tylko miłośników nart, ale także snowboardu. Trudno nie zwrócić uwagi na łagodne stoki, przygotowane także do jazdy po zmroku. W końcu w najchłodniejszych miesiącach w ciągu roku musimy liczyć się z wcześnie zachodzącym słońcem i brakiem możliwości jeżdżenia w późniejszych godzinach. Sudety, szczególnie kurorty w okolicach Zieleńca, Szklarskiej Poręby oraz Karpacza, zawsze znajdą coś dla miłośników narciarstwa.

Naturalne piękno

Często słyszymy o tego typu historiach, jakoby dane miejsce miało być najpiękniejszym na świecie, a potem przychodzi rozczarowanie. Dlaczego z Sudetami ma być inaczej? Ponieważ mówią o tym suche fakty. Po polskiej stronie znajdują się tam dwa parki narodowe oraz kilka krajobrazowych. Nie zapominajmy również o Czechach, w których także możemy pojeździć na nartach lub snowboardzie, a latem przemierzać kolejne kilometry pieszo. Właśnie z tego względu warto odwiedzić Sudety – idealnie zbalansowane pomiędzy płaskimi Bieszczadami, a bardzo wymagającymi pod wieloma kątami Tatrami.