Perła w katalońskiej koronie

Perła w katalońskiej koronie

Trudno spodziewać się, żeby wszyscy Polacy cieszyli się na spędzenie swoich kilku dni urlopowych nad jeziorem, czy też na działce kilkadziesiąt kilometrów za miastem. Szczególnie młodsze pokolenie korzysta z okazji i bardzo chętnie wyjeżdża na dłuższe weekendy poza granice kraju. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że Barcelona jest jednym z najbardziej popularnym kierunków na mapie Europy.

Połączenie architektury z atmosferą

Z jednej strony mamy chłodniejszych Europejczyków z północnej i wschodniej części kontynentu. Stoją oni na kompletnie przeciwnym biegunie do wiecznie żywiołowych, czasami aż za bardzo uśmiechniętych Latynosów. Katalończycy z Barcelony stanowią doskonały złoty środek pomiędzy tymi dwoma kulturami. Właśnie z tego względu tak kochamy ten naród, który bardzo często podkreśla swoją niezależność od Hiszpanii. Bezlusterkowce Canon nie idą jednak w ruch tylko i wyłącznie z powodu uśmiechniętych mieszkańców. Barcelona charakteryzuje się wyjątkowym układem architektonicznym. Dzięki temu praktycznie całe miasto wygląda, jakby było odrysowane na kartce papieru w kratkę. Miłośnikom symetrii z pewnością się to spodoba.

Zabytki nie z tej ziemi

Barcelona położona jest nad morzem, jednak zaledwie kilka kilometrów od linii brzegowej możemy znaleźć się na wzgórzach lub nawet górskich szczytach. Jednym z nich jest Tibidabo. Wszyscy fani serialu Przyjaciele doskonale zdają sobie sprawę, jak wielkie znaczenie ma ta góra dla relacji damsko-męskich na całym świecie. Wracając do samego centrum, znajdziemy tam również katedrę Sagrada Familia. Charakteryzuje się ona wręcz nieprawdopodobnym wykończeniem. Z tego powodu jej remont musi trwać latami, a sama konstrukcja wygląda tak, jakby była stworzona komputerowo. Nieco dalej od centrum znajduje się najbardziej oryginalny park w Barcelonie. Położony na wzgórzu Park Guell nie tylko ozdobiony jest kolorowymi, nieco abstrakcyjnymi dekoracjami oraz mozaikami. Przede wszystkim rozpościera się z niego niesamowity widok na całą Barcelonę, a także wybrzeże Morza Śródziemnego.

Piłkarskie emocje

Lionel Messi, Xavi Hernandez, Ronaldinho Gaucho - te nazwiska kojarzą nawet te osoby, które mniej interesują się piłką nożną. Barcelona posiada jeden z najwiekszych klubów na świecie. Co roku to właśnie dzięki meczom na Camp Nou, możemy obserwować napływ turystów z całego świata, także z Polski. W końcu wiele osób z naszego kraju chce obejrzeć w akcji Roberta Lewandowskiego, który jest podstawowym napastnikiem drużyny z Katalonii.