Ostatni moment by uwiecznić zimowe krajobrazy

Ostatni moment by uwiecznić zimowe krajobrazy

Nie da się ukryć, że tegoroczna zima zaskoczyła nie tylko kierowców. Cieszą się miłośnicy narciarstwa, ale i pasjonaci fotografii. Śmiało możemy powiedzieć, że widoki nas rozpieszczają i szkoda, by było nie skorzystać z okazji uwiecznienia tego na zdjęciach. Zima to również idealny moment, by rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Powoli dobiega końca, dlatego już dziś warto chwycić za aparat i zrobić piękną sesje zdjęciową zimowych krajobrazów. Jak fotografować zimą? Poniższej znajdziecie garść porad dla amatorów!

Amatorski aparat fotograficzny na dobry początek

Aparat fotograficzny to bardzo ważne narzędzie w rękach fotografa, bez względu na to, czy jest to profesjonalista, czy tylko amator. Bez odpowiedniego sprzętu, nie wykonamy sesji zdjęciowej. Musi być on dobrany do naszych umiejętności, rodzaju fotografii, który uprawiamy i budżetu, którym dysponujemy. Amatorski aparat cyfrowy to propozycja dla osób, które dopiero się uczą i zwykły smartfon nie spełnia już ich oczekiwań.  Takie modele są proste w obsłudze, ponieważ podczas robienia zdjęć parametry ustawiają się automatycznie, dzięki czemu my, możemy skupić się wyłącznie na kadrowaniu. Ponadto jest to sprzęt lekki i mały, dlatego możemy mieć go zawsze przy sobie i robić zdjęcia zawsze wtedy, gdy dostrzeżemy coś wyjątkowego.

Gdzie szukać inspiracji do robienia zdjęć?

W tym roku możemy cieszyć się niezwykłą, bajeczną zimą. By wykonać piękną sesję zdjęciową, wcale nie musimy jechać w góry, czy robić dalekich wycieczek. Tłem do zdjęć może być miejski park, gdzie znajdziemy ośnieżone drzewa i ławki, las za miastem, czy zamarznięty zbiornik z wodą. Również oświetlone uliczki wyglądają romantycznie i klimatycznie. Podczas robienia zdjęć bardzo ważne jest kadrowanie, zwracajmy uwagę na to, co znajduje się w obiektywie. Kompozycja musi być zaplanowana i przemyślana, na zdjęciach powinna panować harmonia.

Fotografowanie zimą – o czym warto pamiętać?

Robienie zdjęć zimą jest o wiele trudniejsze, a to za spraw niskich temperatur oraz opadów śniegu. To ciężkie warunki dla sprzętu elektronicznego, dlatego zadbajmy o jego ochronę. Wodoodporny plecak lub torba i wodoszczelna obudowa to podstawa. Kolejną kwestią jest posiadanie dodatkowych baterii. Zimą ich żywotność jest o wiele krótsza niż ma to miejsce latem lub jesienią, więc miejmy ze sobą zawsze zapasowy zestaw.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zajrzyj na nasz portal internetowy, gdzie znajdziesz moc inspiracji i wiele ciekawostek ze świata fotografii!