O czym pamiętać przy wyborze lustrzanki? Podpowiadamy!

O czym pamiętać przy wyborze lustrzanki? Podpowiadamy!

Postęp technologiczny sprawił, że każdy z nas właściwie ma dostęp do aparatu fotograficznego – są one wbudowane w nasze telefony komórkowe. Z każdym rokiem pojawiają się smartfony z coraz lepszymi aparatami fotograficznymi. Jednakże i tak telefonicznym aparatom daleko do lustrzanek. Każda lustrzanka jest wyposażona w lustro oraz matówkę, które dają nam możliwość robienia zdjęć o wysokiej jakości. Wybór lustrzanki jednak nie jest prosty, ponieważ jest ich mnóstwo na rynku. Poniżej podpowiadamy, o czym pamiętać przy wyborze lustrzanki.

Budżet

Wybór lustrzanki o odpowiednich parametrach jest bardzo ważny, lecz należy na początku zastanowić się jakim budżetem dysponujemy. Najtańsze aparaty fotograficzne z grupy lustrzanek można zakupić już za około 1400 złotych. Modele z takiej półki cenowej będą odpowiednie dla amatorów fotografii. Będą one idealne do nauki i początkowych praktyk. Jeśli szukamy aparatów do celów zawodowych, one nie będą dobrym wyborem. Lustrzanki dla zawodowców kosztują niestety już od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Pomimo jednak wysokich cen może się zdarzyć, że parametry aparatu są nieadekwatne do jego ceny. Z tego względu, warto przeanalizować każdy aparat od względem jego możliwości sprzętowych.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie lustrzanki?

Aparaty fotograficzne różnią się od siebie przede wszystkim podzespołami, które determinują jakość zdjęć. Wybierając aparat do swoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na rozdzielczość matrycy, rodzaj matrycy, czułość ISO, stabilizację obrazu, rozmiar i rozdzielczość wyświetlacza, obracany wyświetlacz, wizjer, lampę błyskową, obudowę, wymiary i wagę aparatu oraz wbudowane funkcje. Lustrzanki to specyficzny typ aparatów fotograficznych dlatego najlepiej zakupić dla siebie model od czołowego producenta.  Od wielu lat na rynku wiodą prym producenci tj. Olympus, Canon, Nikon czy Pentax. Zakup sprzętu od wymienionych producentów nie tylko zagwarantuje nam satysfakcję robienia wysokojakościowych zdjęć, lecz także umożliwi wymianę obiektywów.

Lustrzanka na prezent świąteczny

Jeśli szukasz ciekawego prezentu na święta, to zakup lustrzanki będzie idealny. Aparaty fotograficzne na prezent są dobrym wyborem zarówno dla osób młodych, jak i tych starszych. Jeśli w Twoim gronie jest osoba, która kocha fotografię lub chce poznać nowe hobby to kup aparat. Jak już wcześniej wspomnieliśmy sprzęt dla amatora, nie musi być wcale drogi. Lustrzanki dla osób początkujących znajdziemy na rynku już do 1400 złotych.