Neutralna, ale piękna

Neutralna, ale piękna

Na mapie Europy mamy do czynienia z niesamowitymi wręcz miejscami, które warto odwiedzić. Zazwyczaj są to największe miasta oraz wybrzeża zapierające krew w żyłach. Szwajcaria nie ma dostępu do morza, a na domiar tego nie ma co porównywać największych aglomeracji z Paryżem, Londynem czy Berlinem. Z jakiego powodu cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem?

U podnóża gór

Malujące się na horyzoncie szczyty widać praktycznie z każdego miejsca. Mało który kraj o takiej powierzchni może równać się ze Szwajcarią pod tym kątem. Górzysty krajobraz pozwalał na zachowanie neutralności w czasach wojennych, a teraz dostarcza niesamowitych widoków dla wszystkich turystów. Wielu z nich wyposażonych w kamery cyfrowe tworzy wyjątkowe wspomnienia, które pozostają już do końca z nimi. Warto przede wszystkim zaznaczyć, że Szwajcaria przyciąga do siebie w każdej porze roku. Zimą miliony narciarzy oraz snowboardzistów korzystają z dobrodziejstw na szczytach w St. Moritz i innych kurortach, natomiast lato to idealny czas na wielogodzinne spacery po górach.

Wyjątkowa podróż

Na początku dwudziestego wieku, Agatha Christie pisała o przygodach detektywa Herkulesa Poirota. Jedna z nich odbywała się w pociągu, którego trasa wiodła przez niemalże całą Europę. Warto zaplanować swoją podróż w taki sposób, aby móc podążać śladami słynnego detektywa. Nie chodzi tylko i wyłącznie o wysoki komfort jazdy oraz szybki czas dotarcia na miejsce. Przede wszystkim warto skupić się na tym, co dzieje się za oknem. Zapierające krew w żyłach widoki można dostrzec praktycznie za każdym razem, jak wyjrzymy za okno. Alpejskie szczyty na horyzoncie wyglądają naprawdę zjawiskowo, niezależnie od pory roku. Z tego powodu jeżeli mamy taką możliwość, to możemy wybrać właśnie taki rodzaj transportu.

Nie tylko widoki

Szwajcaria to jednak nie tylko zapierające krew w żyłach szczyty górskie. Kraj ten słynie również z wielu innych rzeczy, które cieszą się bardzo dużą popularnością na świecie. Ze względu na swoją historyczną i doskonale znaną neutralność, szwajcarskie banki oraz instytucje finansowe cieszą się naprawdę dużym zaufaniem dla wielu osób. Nie można również zapominać o specjałach kulinarnych. Wykonana do perfekcji czekolada stanowi rarytas także w polskich domach, kojarzony głównie ze świątecznym okresem.