Na włoskich szczytach

Na włoskich szczytach

Wielu osobom Półwysep Apeniński może kojarzyć się ze słoneczną, w niektórych miesiącach wręcz upalną pogodą. Nie da się ukryć, że duże znaczenie w pozytywnym odbiorze Italii ma również kuchnia. Mowa tutaj zarówno o jedzeniu w postaci pizzy i wszelkiego rodzaju makaronów, jak i niesamowicie pełnych smaku i aromatu winach. Prawda jest jednak taka, że mnóstwo osób pasjonuje przede wszystkim północna część Włoch. To właśnie tam znajdują się Dolomity, przez wielu uznawane za najpiękniejszy masyw górski na świecie.

Doliny z charakterem

Nie każdy miał możliwość wyjazdu na narty lub deskę snowboardową do Włoch, dlatego warto przedstawić pewnego rodzaju kontekst. Przede wszystkim naszą bazą wypadową są miasteczka położone w dolinach górskich. Poza sezonem nie znajdziemy tam wielu turystów, jednak podczas zimowych miesięcy przewijają się przez nie tysiące miłośników szusowania po perfekcyjnie przygotowanych stokach. Przez osiem godzin dziennie mamy niepowtarzalną możliwość delektowania się fantastycznymi warunkami zjazdowymi, które ze względu na wysokość nad poziomem morza są absolutnie nieporównywalne. Wiele osób skupia się nie tylko na pokonywaniu jak największej liczby kilometrów na nartach, ale także zwraca uwagę na zjawiskowe widoki. Jeżeli mamy taką możliwość to warto wziąć ze sobą takie aparaty jak Sony A7 III body, pozwalające na powrót do tego typu wyjątkowych wspomnień.

Zimowe szaleństwo

Włochy kojarzą nam się z brakiem organizacji oraz bardzo niewielkim skupieniem się na detalach. Prawda jest jednak taka, że w przypadku stoków narciarskich jest zupełnie inaczej. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w wielu przypadkach jesteśmy grupą osób o zupełnie innych predyspozycjach. Szczególnie dotyczy to uczących się dopiero jazdy dzieci. Właśnie z tego powodu stoki narciarskie są nie tylko doskonale przygotowane, ale także dostosowane pod panujące warunki. Nie da się ukryć, że jest to niezwykle istotne w kontekście prawidłowego funkcjonowania grupy. W wielu kurortach są także dostępni nauczyciele i instruktorzy, nierzadko posługujący się językiem polskim.

Jak tam się dostać?

Ze względu na posiadanie własnych nart, obuwia narciarskiego oraz ciężkich ubrań, wybór samolotu nie zawsze ma sens. Właśnie z tego względu warto zwrócić uwagę na doskonałe połączenie komunikacyjne pomiędzy wszystkimi krajami Unii Europejskiej. Dzięki temu nie mamy najmniejszych problemów z dojazdem. W kilkanaście godzin jesteśmy w stanie dotrzeć do niemal każdego kurortu, co pozwala na szusowanie bez większych problemów.