Na północy Hiszpanii

Na północy Hiszpanii

Półwysep Iberyjski kojarzy się przede wszystkim z kilkoma najpopularniejszymi lokalizacjami. Wiele osób wymienia w tym gronie Barcelonę oraz Madryt, ale także słynącą z niesamowitej pogody na wakacje Andaluzji z Costa del Sol. Warto jednak zastanowić się, czy w Hiszpanii nie znajdziemy nieco więcej zapierających dech w piersiach miejsc, które warto odwiedzić. Galicja jest z całą pewnością jednym z nich.

Hiszpańskie, ale nie do końca

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że ten region nieco odbiega od naszego rozumienia Półwyspu Iberyjskiego. Galicja nie przez przypadek zawdzięcza swoją nazwę. Początkowo była osiedlona przez Galów oraz Anglików, którzy nieco bardziej zapuścili się na południe podczas swoich eskapad przez Kanał La Manche oraz Zatokę Biskajską. Z pewnością zaintrygowała ich pogoda. W Galicji jest nieco chłodniej niż w innych częściach Hiszpanii oraz Portugalii. Nie przeszkadza to jednak w tworzeniu niesamowitych i zjawiskowych widoków zarówno pod kątem naturalnym, jak i architektonicznym. Z tego powodu warto wziąć ze sobą aparat cyfrowy, dzięki czemu te wyjątkowe miejsca będziemy mieli nie tylko w pamięci, ale również w praktycznie każdym miejscu, w jakim tylko będziemy chcieli.

Wyjątkowe miasto

Vigo teoretycznie nie jest stolicą tego regionu. W praktyce jednak to właśnie tutaj dzieje się zdecydowanie najwięcej pod każdym kątem. Bardzo duże znaczenie w tym aspekcie ma bardzo duży port przemysłowy, jeden z największych, jeżeli chodzi o bezpośrednie połączenie Europy z Atlantykiem. Pozwala to na zagwarantowanie miejsc pracy na różnych szczeblach – od pracowników fizycznych, aż po szefów zespołów i menadżerów. Warto także zauważyć, że Vigo położone jest blisko jednego z najpiękniejszych parków narodowych na całym świecie. Islas Cies, jak sama nazwa wskazuje, położony jest na wyspie. Z jednej strony wyróżnia się on wyjątkowymi klifami, a z drugiej zjawiskową, piaszczystą plażą.

Jak się tam dostać?

Lotnisko w Vigo nie jest największym portem lotniczym na świecie. Z tego powodu powinniśmy skupić się bardziej na bliskości z granicą portugalską. Vigo oddalone jest od Porto o zaledwie półtorej godziny jazdy samochodem, dlatego też powinniśmy bardziej celować w tamtejsze lotnisko. Bez wątpienia dobrym pomysłem będzie poszukanie lotów nie tylko z Polski, ale także z Berlina.