Kamery cyfrowe na każdą kieszeń

Kamery cyfrowe na każdą kieszeń

Kręcenie filmów to fajna zajawka, która z czasem może przerodzić się w opłacalny zawód. Chcesz podróżować po świecie, robić filmy i do tego zarabiać? Bycie filmowcem to kreatywna i przebojowa praca. Jednak nim dojdziesz do tego momentu, jakoś musisz zacząć, a my podpowiadamy Ci jak tego dokonać. Wybór odpowiedniej kamery to podstawa, nie musisz od razu inwestować w drogi sprzęt, ważne byś miał na czym ćwiczyć.

Najpopularniejsze rodzaje kamer cyfrowych

Rynek oferuje nam różne kamery cyfrowe, o mniej i bardziej zaawansowanej technologii.  Ceny są coraz bardziej przystępne, więc każdy kto, tylko chce rozpocząć swoją przygodę z filmem, może wybrać model dopasowany do swoich potrzeb. W sklepach możemy znaleźć bardziej uniwersalne kamery do nagrywek z koncertów, uroczystości i tego typu wydarzeń. Są również specjalne urządzenia, które sprawdzą się w pracy youtubera, czy kamery sportowe przeznaczone do nagrywania np. sportów ekstremalnych, a także profesjonalne modele do reportaży i filmów pełnometrażowych. Jaki model, czym się charakteryzuje?

Kamera sportowa nie tylko dla sportowców

Kamera sportowa GoPro, chociaż powstała z myślą o sportowcach, zwłaszcza tych lubiących się w sportach ekstremalnych, ich przeznaczenie jest o wiele szersze. Bez wątpienia jest to najlepsza kamera, którą uwiecznimy zjazd z góry na nartach, nasze wyczyny na desce snowboardowej, lub surfingowej, czy zarejestrujemy trasę przebytą motorem. Kamery sportowe posiadają wodoszczelną obudowę, dzięki czemu możemy zanurzyć ją w oceanie i nagrywać podwodny świat. Kamera GoPro to najlepszy wybór dla podróżników, którzy chcą tworzyć relacje z wypraw. Kamera GoPro to nie tylko gwarancja wysokiej jakości filmów, ale i świetnych zdjęć.  To model o nieskomplikowanej technologii, dlatego idealnie sprawdzi się również w rękach amatora.

Inne kamery cyfrowe warte uwagi

Ciekawą propozycją są kamery cyfrowe 360 stopni, jak sama nazwa wskazuje, kamera obraca się o 360 stopni. To idealne rozwiązanie dla osób, które dzielą się filmami na Facebooku czy YouTube. Właśnie przez specyfikę nagrywania i możliwość dodawania filmów w takiej wersji. Gdy o filmie myślisz poważnie, możesz zdecydować się również na profesjonalną kamerę cyfrową. Do obsługi takiego sprzętu, podstawowa wiedza już nam nie wystarczy, to również dużo większy koszt, niż ma to miejsce przy kamerze sportowej, 360 stopni, czy amatorskiej.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zajrzyj na nasz portal i bądź na bieżąco!