Kamera cyfrowa – kiedy warto ją mieć?

Kamera cyfrowa – kiedy warto ją mieć?

Kamera cyfrowa to innowacyjny sprzęt, dzięki któremu nakręcimy wysokiej jakości filmy oraz zdjęcia. Smarfon nie zawsze spełni nasze oczekiwania i czasami będziemy potrzebować bardziej zaawansowanego urządzenia. Kiedy warto jest wybrać kamerę cyfrową? Jak dobrać odpowiedni model do naszych potrzeb i umiejętności? O tym przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

Dlaczego kamera cyfrowa jest lepsza od smartfona?

Na różnego rodzaju forach, często pada pytanie ‘czy smarfon może zastąpić kamerę cyfrową?’. Odpowiedź na to pytanie jest prosta, żaden smarfon nie zastąpi kamery. Widzieliście kiedyś jakiegoś filmowca latającego po planie zdjęciowym z telefonem? Chyba nie i w najbliższym czasie nie zapowiada się, by w tej kwestii, miałoby się cokolwiek zmienić. Kamery cyfrowe stanowią szeroką gamę produktów, która jest dość mocno zróżnicowana, pod względem przeznaczenia, zaawansowania i ceny. Najważniejsze jest by wybrać odpowiedni rodzaj kamery, której technologie , w pełni będziemy mogli wykorzystać. Bez wątpienia jest to trudne zadanie, zwłaszcza dla osoby, która nie ma jeszcze zbyt obszernej wiedzy w tym temacie.

Najpopularniejsze rodzaje kamer cyfrowych

Na rynku są kamery nam bardziej i mniej znane. Do najpopularniejszych na pewno należą: sportowe kamery cyfrowe (GoPro), kamery profesjonalne, kamery, półprofesjonalne, kamery amatorskie oraz kamery 360 stopni. Kamery sportowe, choć powstały z myślą o osobach aktywnych fizycznie, chętnie kupowane są także przez podróżników, a nawet tych, co kręcą różnego rodzaju filmy w domowych zaciszu. Swoją przewagę nad innymi modelami, zyskują tym że, są lekkie i niewielkich rozmiarów. Ponadto urządzenia są intuicyjne w obsłudze, a jakość filmów, a także zdjęć jest nie do podrobienia.

Jakie parametry powinna posiadać kamera cyfrowa?

Wybierając kamerę cyfrową, przede wszystkim powinniśmy kierować się własnymi potrzebami. Jednak są pewne uniwersalne rozwiązania, które powinniśmy wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na konkretny model. Jednym z ważniejszych elementów jest obiektyw, który służy do oddalania i przybliżania obiektów, a w filmowaniu ma to ogromne znaczenie. Ważny jest także sam ekran, jego wielkość, rozdzielczość i jasność. Pamiętajmy by zwrócić uwagę na jakość dźwięku, bo z tym niewiele da się zrobić, jeśli okaże się słaby.

Spodobał Ci się powyższy artykuł i chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie zajrzyj na nasz portal i bądź na bieżąco!