Kamera cyfrowa – jaką wybrać?

Kamera cyfrowa – jaką wybrać?

Bez względu na to, czy jesteś filmowcem, czy fotografem, czy masz kilka lat doświadczenia w branży, czy dopiero zaczynasz, wybór odpowiedniego sprzętu, nigdy nie jest prostym zadaniem. Światowi producenci tacy jak Sony, Nikon, Canon, prześcigają się, wypuszczając na rynek coraz to nowsze modele i o jeszcze bardziej zaawansowanej technologii, a my z natłoku informacji, tracimy głowę. Jaką kamerę cyfrową wybrać i czym kierować się przy zakupie? Na te pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Jaka kamera cyfrowa dla amatora?

Gdy nasza wiedza na temat filmowania jest znikoma i tak samo znikome jest nasze doświadczenie, ale jednocześnie wiemy, że kręcenie filmów, to coś w czym chcemy się rozwijać, warto zainteresować się tym, czym są amatorskie kamery cyfrowe. To sprzęt, który powstał z myślą właśnie o użytkownikach, którzy rozpoczynają przygodę z kręceniem wideo. Amatorski sprzęt jest prosty i intuicyjny w obsłudze, nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy i wielu lat doświadczeń. Parametry podczas nagrywania ustawiają się samodzielnie, co zdecydowanie ułatwia zadanie. Kamery z reguły są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu możemy mieć ją zawsze przy sobie. To idealny sprzęt również na wakacje, a także świetny pomysł na prezent.

Kamera sportowa nie tylko dla sportowców

Kolejną ciekawą propozycją kamer cyfrowych jest sportowa kamera GoPro. To sprzęt, którym nakręcimy naprawdę wysokiej jakości filmy oraz wykonamy perfekcyjne zdjęcia. Kamera GoPro powstała z myślą o sportowcach, ale także i podróżnikach. Jest kompaktowa i lekka. Możemy przymocować ją na kasku i nagrywać przebytą trasę motorem lub górską wędrówkę. Dzięki wodoszczelnej obudowie możemy z nią pływać i nagrywać podwodny świat. Świetnie sprawdza się również, jako rejestrator trasy, gdy umieścimy ją na szybie samochodu. Nagranie może poświadczyć, jako dowód podczas kolizji lub, jako pamiątka z wycieczki. Kamera jest prosta w obsłudze, dlatego też sprawdzi się w rękach każdego użytkownika.

Czym kierować się przy wyborze kamery cyfrowej?

Kamera cyfrowa to inwestycja, takie sprzętu nie kupujemy często, więc dokładnie musimy przemyśleć zakup. Kamerę powinniśmy dopasować, nie tylko do budżetu, jakim dysponujemy, ale przede wszystkim do naszych umiejętności oraz rodzaju filmów, jakie chcemy kręcić. Czy zamierzamy specjalizować się w filmach eventowych – weselach, ślubach, a może chcemy tworzyć reportaże podróżnicze? Do każdej z tej dziedziny będziemy potrzebować innej kamery oraz innych akcesoriów.