Jaki aparat Sony wybrać?

Jaki aparat Sony wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu fotograficznego nigdy nie jest łatwym zadaniem. Rynek wypełniony jest różnymi modelami i co jakiś czas wychodzą nowe, coraz to lepsze propozycje. Zwłaszcza na początku naszej przygody, gdzie nie posiadamy jeszcze wystarczającej wiedzy, ale jednak znudziło nam się już robienie zdjęć smartfonem, możemy mieć nie lada problem. Canon, Nikon, a może Sony? Który z aparatów wybrać, by robić piękne zdjęcia? Podpowiadamy!

Sony A7 III body – czym Cię zaskoczy?

Sony A7 III body to jeden z najpopularniejszych bezlusterkowców. Wcale nas to nie dziwi. Sony potrafi naprawdę miło zaskoczyć. Ten bezkonkurencyjny modeli wyróżnia się naprawdę świetnymi parametrami. Szeroki zakres czułości ISO – 0d 100 do 51 200, a także 15-stopniowy zakres dynamiki podczas małych ustawień czułości. Model wyróżnia świetny autofokus, który posiada 693 punkty ostrości oraz 425 pola detekcji kontrastu oraz niezawodną funkcję ‘AF priorytet oczu’. Wykonywanie zdjęć seryjnych odbywa się z szybkością 10 kl./s z użyciem trybu bezgłośnego fotografowania bądź migawki mechanicznej oraz pełną automatyką ustawienia ekspozycji oraz ostrości. Sony A7 III body to idealna propozycja zarówno dla profesjonalisty, jak i dla osoby, która dopiero zaczyna swoją karierę z robieniem zdjęć.

Sony A5000 – idealny dla początkujących

Sony A5000 to świetny model dla amatorów fotografii. Idealnie sprawdzi się również, jako sprzęt na wakacje. Jest mały, a jednak zapewnia świetna jakość zdjęć. Ponadto aparat wraz z baterią waży jedyne 270g, to podręczny sprzęt, który schowamy do torebki lub zawiesimy na szyi, nie będzie stanowił zbędnego ciężaru. Ten model sprawdzi się również jako prezent dla dziecka, dzięki temu będziemy mogli zaszczepić w nim miłość do robienia zdjęć. Świetnie sprawdzi się zarówno w dziedzinie fotografii portretowej, jak i ulicznej.

Sony A6000 – aparat cyfrowy dla zaawansowanych amatorów

Sony A6000 to wprost idealna propozycja dla nieco bardziej zaawansowanych amatorów. Aparat posiada 24-milionową matrycę w formacie APS-C, którą wyróżnia perfekcyjna dynamika obrazu. Wykonuje zdjęcia seryjne z prędkością 11kl./s, posiada wbudowany wizjer elektroniczny.

Wybór odpowiedniego sprzętu zawsze stanowi ciężkie zadanie, bez względu na stopień zaawansowania. Jednak zawsze należy wybierać sprzęt, który pochodzi od zaufanych producentów. Ważne jest, by dokładnie określić w jakich warunkach chcemy robić zdjęcia, czy będą to wakacyjne fotografie, czy może profesjonalna sesja modowa.