Jaką kamerę wybrać na wakacje?

Jaką kamerę wybrać na wakacje?

Chociaż lato trwa w pełni, jeszcze nie wszyscy zdążyli wybrać wakacyjne urlopy. Wiele osób uważa, że koniec sierpnia i początek września to najlepszy czas na wypad w gronie najbliższych. Na pewno możemy liczyć na mniejszą ilość turystów, a i upał nie będzie nam tak doskwierał. Z wakacji z pewnością chcemy przywieźć nie tylko niesamowite wspomnienia, ale i pamiątkę w postaci filmików i zdjęć. Jaki zatem sprzęt wybrać na urlop? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Kamera cyfrowa – jaką wybrać na nadchodzący urlop?

Kamery cyfrowe to świetne urządzenia, których popularność rośnie z roku na rok. Jednak nie każda z nich sprawdzi się podczas wakacji. Przede wszystkim musimy wybrać sprzęt, który będzie adekwatny do naszych umiejętności. Jeżeli do tej pory robiliśmy co najwyżej zdjęcia smarfonem, nie wybierzemy przecież profesjonalnej kamery cyfrowej. Musimy wybrać takie urządzenie, które będzie intuicyjne i łatwe w obsłudze. Ponadto kamera, z którą chcemy podróżować musi być lekka i mieścić się w torebce lub bagażu.

Kamera GoPro – profesjonalna kamera również dla amatorów

Świetną kamerą, która sprawdzi się podczas wakacyjnych wojaży jest kamera sportowa GoPro. Łatwa w obsłudze, zapewnia wysoką jakość nagrań oraz zdjęć. Dzięki wodoszczelnej obudowie możemy nagrywać nią podwodny świat lub przymocować do deski surfingowej. Świetnie sprawdza się podczas górskich wędrówek, bo możemy umieścić ją na kasku. Często wykorzystywana jest do rejestrowania trasy, ponieważ posiada wbudowany GPS. Możemy umocować ją na przedniej szybie samochodu. Jest lekka i mała – zmieści się nawet w kieszeni. Wraz z nią warto zakupić różne akcesoria, które ułatwią kręcenie filmów i robienie zdjęć. Czy ta kamera jest dla Ciebie? Bez względu na to jaki poziom zaawansowania posiadasz, kamera GoPro to sprzęt idealny dla każdego filmowca, nawet dla tego, który dopiero zaczyna swoja przygodę.

Kamera na wakacje – czym się kierować przy jej wyborze?

Przede wszystkim, gdy kupujemy sprzęt musimy dobrać go do naszych umiejętności. Gdy na co dzień nie używamy aparatu, ani kamery i jesteśmy zieloni w temacie, na pewno nie wybierzemy profesjonalnej kamery, bo nie będziemy mieli pojęcia, jak jej używać. Najlepiej, gdy wybierzemy coś z niższej półki o nieskomplikowanej technologii. Pamiętajmy, że sprzęt musi być lekki i mały, by mógł zmieścić się w bagażu podręcznym lub torbie.