Jaką kamerę kupić do filmowania rodzinnych chwil?

Jaką kamerę kupić do filmowania rodzinnych chwil?

Wyruszasz na rodzinną wycieczką i szukasz odpowiedniego sprzętu do sfilmowania niezwykłych chwil? Na rynku można spotkać wiele kamer cyfrowych, jednak paradoksalnie zbyt duży wybór skutecznie utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Jaka kamera będzie idealna dla całej rodziny? Jeśli poszukujesz odpowiedzi na to pytanie, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Dlaczego smartfon nigdy nie zastąpi kamery cyfrowej?

Obecnie posiadacze telefonów komórkowych nie mają problemu z nakręcenie filmu. Każdy smartfon praktycznie ma już taką funkcję, przez co rynek kamer cyfrowych nieco ucierpiał. Jednak w Polsce nie brakuje tradycjonalistów, którzy wiedzą, że kamery cyfrowe są niezastąpione. Telefony nigdy nie nagrają wysokojakościowego filmu z uwagi na niedostateczne światło i ograniczone miejsce na karcie pamięci. Z tego względu taki sprzęt jest zawodny i nie może być brany pod uwagę, jeśli chcemy filmować podczas długich wycieczek rodzinnych. Dlaczego? Ponieważ może zabraknąć pamięci w telefonie a szukanie odpowiedniego światła do robienia zdjęć to nie najlepsza strategia, gdy chcemy spontanicznie sfilmować niezapomniane chwile rodzinne. Z tego względu lepszym rozwiązaniem będzie zakup kompaktowej kamery cyfrowej, która pozwala nagrywać filmy bez względu na światło i dostępne miejsce na karcie. Co więcej, współczesna kamera cyfrowa jest wyposażona w dużą liczbę przydatnych funkcji, dzięki którym filmowanie jest proste i przyjemne.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kamerę cyfrową?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozdzielczość. Powinna ona wynosić minimum 1920 x 1080. Co ciekawe producenci kamer nawet przestali produkować sprzęt w mniejszą rozdzielczością i obecnie standardem jest full HD, który pozwala kręcić wysokojakościowe filmy. Jeśli cenisz sobie jeszcze lepsze filmy i chcesz dostarczyć sobie niezwykłych pamiątek, pamiętaj po wspólnych rodzinnych wycieczkach, możesz nabyć kamerę kręcącą materiały w rozdzielczości 4K. Dobra kamera powinna zapewnić światło. W innym przypadku, zamiast nagrywać cudowne rodzinne chwile, będziesz szukał światła naturalnego lub włączników naściennych, aby oświetlić pomieszczenie. Kupując kamerę, warto wziąć pod uwagę funkcję stabilizacji obrazu. To funkcja, która przyda się w szczególności podczas kręcenia filmów w ruchu.

Funkcje zaawansowane, które warto mieć w kamerze

Jeśli chcesz nabyć dobrą kamerę, to powyższe funkcje są „must have”. Na rynku można spotkać modele, wyposażone w dodatkowe funkcje. Wpływają one znacząco na jakość filmów. Mowa tutaj o wbudowanym module wifi, pozwalającym połączyć się ze smartfonem. Niezwykle przydatną funkcją jest robienie zdjęć podczas nagrywania filmów.