Gadżety fotograficzne na prezent dla bliskich. Przegląd 2022

Gadżety fotograficzne na prezent dla bliskich. Przegląd 2022

Kupowanie aparatu czy obiektywu miłośnikowi fotografii to nie lada wyzwanie, które rzadko się podejmuje – nie tylko ze względu na cenę, ale przede wszystkim obawę, czy na pewno trafimy w potrzeby i gusta fotografa. Każdy woli pracować z innym sprzętem, ma różne style i ulubione gatunki, a więc i stawia inne wymagania sprzętowe. Zdecydowanie łatwiej jest zainwestować w atrakcyjny gadżet. Jaki? Oto przegląd najciekawszych opcji na rok 2022!

Zawsze przydatny pokrowiec na aparat

Jednym z fajnych i niedrogich prezentów dla fotografa jest pokrowiec, który uchroni cenny sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi, mrozem, wodą, pyłem i tym podobne. Do lustrzanek i bezlusterkowców kupuje się klasyczne kabury z miejscem na obiektyw, ale dobrze jest zainwestować także w dedykowaną torbę, w której pomieści się nie tylko body, ale i obiektyw (a może nawet niejeden!). Coraz popularniejszą opcją są estetycznie pokrowce we wzory, na przykład kwiatowe bądź interesujące odcienie, np. limonkowe czy też tęczowe. Cenionymi producentami, którzy w 2022 zaprezentowali nową kolekcję kolorowych pokrowców z wysokojakościowych materiałów są Ciesta, Jill-e Design i Kelly Moore Bag.

Natychmiastowe aparaty fotograficzne dla każdego

W rzeczy samej „dla każdego”, ponieważ z obsługą aparatów fotograficznych natychmiastowych takich jak Instax czy Polaroid poradzi sobie dosłownie każdy, nawet najmłodszy członek rodziny. To sprawia, że aparaty fotograficzne natychmiastowe to wyjątkowo uniwersalny pomysł na prezent, grata również dla konesera. Dobrze jest do samego aparatu dokupić wkłady fotograficzne – ponieważ w zestawach zwykle jest ich zbyt mało, a cena też nie jest zbyt niska. Nie chodzi oczywiście o zwykłe i oklepane białe wkłady, ale modne w 2022 wielokolorowe i zawierające różne motywy, w tym ramki. Przykład stanowić może wkład Instax Mini Rainbow (10 szt.), który zgodnie z nazwą wyróżnia się tęczowym zabarwieniem ramek. Idealnie dopasowany do tęczowego case'a!

Gimbal telefoniczny, selfiestick czy statyw biurkowy?

Każdy z tych gadżetów może przydać się innemu artyście. Z nadal modnych selfiesticków wciąż korzystają dziś wycieczkowicze i imprezowicze lubujący się w selfie. Za to gimbal, a więc profesjonalny stabilizator obrazu, przyda się każdemu auto-portreciście traktującemu fotografię portretową znacznie bardziej poważnie. Ale nie tylko! Gimbal bądź statyw świetnie sprawdzi się również w przypadku fotografii krajobrazowej, fotografii nieba czy makrofotografii. Choć w przypadku tego ostatniego rodzaju coraz częściej korzysta się ze statywów biurkowych, o mniejszych rozmiarach.

Tak czy siak, bez wiedzy o tym, jaki rodzaj fotografii lubi Twoja bliska osoba, trudno będzie Ci wybrać konkretny gadżet. Zapraszamy do pozostałych wpisów, gdzie znajdziesz kolejne inspiracje prezentowe. Powodzenia!