Fotografowanie zimowych krajobrazów – jak się przygotować?

Fotografowanie zimowych krajobrazów – jak się przygotować?

Zimę możemy spędzić pod kocem z ciepłą herbatą, ale po co? Ta piękna pora roku wręcz zachęca do wzięcia aparatu w dłonie i uwieczniania niezwykłych krajobrazów. Takie spacer nie tylko zaowocuje pięknymi fotografiami, ale także wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak przygotować się do fotografowania krajobrazów? O czym warto pamiętać? Zajrzyj do naszego mini przewodnika!

Jaki aparat wybrać do zimowej fotografii?

Zima to bez wątpienia jedna z lepszych pór roku do robienia zdjęć. Zwłaszcza osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę, mają świetną okazję, by nieco potrenować. Miękkie światło i ciekawe kolory dostaniemy zwłaszcza przed świtem i zachodem słońca. Jaki sprzęt wybrać? Bez wątpienia idealnie sprawdzą się bezlusterkowce canon, a także lustrzanki. Dlaczego właśnie one? Ponieważ posiadają wymienną optykę, podczas fotografowania krajobrazu idealnie sprawdzi się obiektyw szerokokątny bądź teleobiektyw zmiennoogniskowy. Co oprócz aparatu może nam się przydać? Na pewno warto mieć ze sobą statyw, zwłaszcza wtedy, gdy fotografujemy w wymagających warunkach oświetleniowych. Warto zabrać ze sobą filtry polaryzacyjne, które poprawią nasycenie kolorów.

Odpowiedni ubiór jest bardzo ważny

Zimowa fotografia wymaga odpowiedniego przygotowania i mowa tu nie tylko o sprzęcie. Robić zdjęcia będziemy w trudnych warunkach, dlatego też musimy w pierwszej kolejności zadbać o swoje zdrowie i komfort. Bardzo ważny jest ubiór, który powinien zostać dopasowany do panujących warunków. Ciepła kurtka, szalik, czapka, buty i skarpetki to podstawa. Warto wybrać rękawiczki bez palców lub zakupić rękawiczki fotograficzne, specjalnie przeznaczone do zimowych warunków. Ważny jest również plecak lub torba na nasz sprzęt, koniecznie muszą być odporne na wilgoć, byśmy nie zamoczyli aparatu podczas opadów śniegu. Pamiętajmy, że niskie temperatury powodują, że baterie o wiele szybciej się zużywają, dlatego warto mieć ze sobą zapasowy komplet.

Odpowiednie przygotowanie to podstawa udanej sesji zdjęciowej

Zima to piękna pora roku i warto korzystać z jej uroków. Spacer z aparatem w rękach to nie tylko sposób na fajnie spędzony czas, ale także korzyści dla naszego zdrowia. Należy pamiętać jednak, by odpowiednio się do tego przygotować. Zabezpieczenie sprzętu przed mrozem i opadami śniegu jest bardzo ważna, ale równie ważny jest nasz ubiór. Przecież z wycieczki nie chcemy wrócić rozchorowani, a Wy macie już za sobą zimowe sesje?