Europejska Skandynawia

Europejska Skandynawia

Północna Europa ma do zaoferowania naprawdę wiele ciekawych, interesujących miejsc do zobaczenia. Jeżeli nie chcemy podróżować zbyt daleko, dużą popularnością cieszą się lokalizacje w Danii. Jest to niezwykle ciekawy kraj pod wieloma kątami. Warto spojrzeć na niego kompleksowo, a niekoniecznie skupiać się tylko i wyłącznie na jednym aspekcie.

Zjawiskowa stolica

Kopenhaga zdecydowanie różni się od tego, co możemy dostrzec w polskich miastach. Oczywiście w dużej mierze ma to związek z burzliwą historią naszego kraju, jednak warto zwrócić uwagę na zupełnie inną mentalność. Duńczycy przywiązują bardzo dużą uwagę do kwestii społecznych oraz środowiskowych. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o korzystanie z komunikacji miejskiej i bardzo poważne podejście do ekonomii współdzielenia. Przede wszystkim Kopenhaga jest bardzo dobrze zaprojektowanym miastem, z dużą ilością terenów zielonych. Spacer po tym mieście jest niewątpliwą przyjemnością. Warto wziąć do ręki bezlusterkowce Canon, które mogą posłużyć nam do przeżywania wielu momentów z tej podróży.

Bałtyckie piękno

Dla wielu miłośników wakacji w południowej Europie, wybrzeże automatycznie kojarzy się z upałem, bardzo wysoką temperaturą i zimnym drinkiem z palemką. Coraz więcej osób zwraca uwagę na fakt, że nad morze możemy również podróżować w innych porach roku, niż tych wakacyjnych. Powietrze nad brzegiem zawiera bardzo dużo jodu, który pozwala na lepsze funkcjonowanie całego organizmu. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to doskonałe rozwiązanie dla miłośników ciszy i spokoju. Warto także pamiętać o zdecydowanie mniejszym ruchu na duńskich plażach, niż w przypadku bardziej popularnych kurortów w Niemczech, czy nawet w Polsce. Jak widać na załączonym obrazku, możemy podziwiać także wyjątkowe okazji fauny.

Dorastanie z zabawkami

Klocki Lego narodziły się właśnie w okolicach Kopenhagi. Od kilkudziesięciu lat na całym świecie możemy świetnie bawić się składaniem rozmaitych konstrukcji. Dla miłośników rozrywki wybudowano tematyczny park rozrywki, czyli Legoland. Bez wątpienia wiele z zaprojektowanych atrakcji pozwoli nam nie nie tylko na nostalgiczny powrót do dzieciństwa. Coraz większa liczba dorosłych dorasta wraz z klockami i samodzielnie buduje rozmaite dzieła sztuki.