Dlaczego warto zwiedzić Wielkopolskę?

Dlaczego warto zwiedzić Wielkopolskę?

Zachodnia część naszego kraju kryje w sobie wiele niezbadanych tajemnic. Dotyczy to praktycznie wszystkich miast tego regionu. Poznań należy do bardzo charakterystycznych miejsc na mapie Polski. Wciąż jednak nie wszyscy kwapią się do jego odwiedzenia. Warto to zrobić, ponieważ w pobliżu tej aglomeracji znajdziemy naprawdę mnóstwo fascynujących miejsc do spędzenia wolnego czasu.

Różnorodność stolicy

Przyjęło się mówić, że centra miast zazwyczaj opierają się tylko i wyłącznie na stali i betonie. Poznań pod tym kątem jest nieco inny. Panujący obecnie remont na Starym Rynku nie zmienia faktu, że cała postniemiecka architektura całego placu robi wrażenie, a przede wszystkim kreuje wyjątkową atmosferę. Kamery cyfrowe skierowane na trykające się koziołki codziennie w samo południe także nie są przypadkiem. Możemy spędzić tam czas zarówno na porannej kawie, popołudniowym posiłku, a także wieczornej zabawie. Wiele osób podkreśla, że potrzebują chwili spokoju i wytchnienia. Dlatego właśnie polecamy odwiedzenie Parku Sołackiego oraz Cytadeli, które można określić jako zielone płuca stolicy Wielkopolski.

Dzień Niepodległości

Jedenasty listopada w Polsce kojarzy się oczywiście z odzyskaniem przez nasz kraj suwerenności. Chociaż w każdym sercu tli się duma, to jednak niekoniecznie chcemy cieszyć się wraz z rodakami na ulicach. Wynika to z niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą marsze i pochody osób o skrajnych poglądach w aspekcie narodowości. Poznań zdecydowanie wyróżnia się pod tym kątem na tle całego kraju. Przede wszystkim obchodzi się tutaj nie tylko Święto Niepodległości, ale imieniny Świętego Marcina, przypadające na ten sam dzień. Pochody są skierowane przede wszystkim do chętnych dowiedzenia się czegoś więcej o historii regionu. Największą i najsmaczniejszą tradycją jest bez wątpienia jedzenie rogali marcińskich, czyli połączenie lukru, maku oraz wielu innych, przepysznych składników.

Co poza miastem?

W odległości zaledwie kilkunastu kilometrów na południe znajduje się Wielkopolski Park Narodowy. Co prawda nie cieszy się on tak wielką popularnością jak żubry z Puszczy Białowieskiej, czy też charakterystyczne wydmy na Bałtyku, jednak wciąż przyciąga do siebie turystów i mieszkańców miasta. Mogą oni tam zaczerpnąć świeżego powietrza, a także zobaczyć niezwykłe okazy fauny i flory.