Co robić zimą? Fotografować!

Co robić zimą? Fotografować!

Czy mogliśmy sobie wymarzyć piękniejszą zimę? Bajeczne krajobrazy towarzyszą nam każdego dnia. Z tego powodu cieszą się nie tylko miłośnicy sportów zimowych, ale i filmowcy wraz z fotografami. Magiczna aura zachęca, by wyłączyć telewizor, wyjść spod ciepłego koca i ruszyć na spacer z aparatem w rękach. To sposób  na zabicie nudy i pomysł na aktywnie spędzony czas, a ponadto do domu wrócimy z pięknymi zdjęciami! Czym i jak fotografować zimą? O tym przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

Zima wymaga odpowiedniego sprzętu

Zima choć często stanowi ulubiona porę roku dla filmowców i fotografów, jednak nie jest łatwa w robieniu zdjęć. Często mamy do czynienia z silnymi opadami śniegu i niskimi temperaturami. Taka pogoda zdecydowanie nie lubi się z elektroniką. Jakie kamery cyfrowe oraz aparaty przeznaczone są do zadań specjalnych, w trudnych warunkach? Na pewno zimą sprawdzi się kamera sportowa GoPro. Idealna podczas wyprawy w góry, gdzie możemy umieścić ją na kasku lub przymocować do deski snowboardowej i nagrywać nasze wyczyny na stokach narciarskich. Jednak to niejedyne jej zastosowanie. Sprawdza się w każdej dziedzinie, w tym w fotografii krajobrazowej. Jest miniaturowych rozmiarów i wyposażona w wodoodporną obudowę, więc niestraszna jej wilgoć i opady śniegu.

Nie tylko fotografia krajobrazowa

Piękne krajobrazy zachęcają do ich uwieczniania, ale nie tylko naturę możemy fotografować. Zimowe kadry to również fotografia portretowa. Przejrzyste tło wypełnione jasnymi kolorami to idealny motyw, by umieścić na nim swoją przyjaciółkę, czy psa. Gdzie szukać inspiracji? Znajdziemy ją dosłownie wszędzie i wcale nie musimy oddalać się zbyt daleko. Ławka w parku, świecąca latarnia, a obok prószący śnieg, wiele miejsc w parku lub pobliskim lesie, romantyczne, miejskie uliczki, to idealne tło do naszej sesji zdjęciowej.

Fotografowanie zimą – o czym należy pamiętać?

Elektronika nie lubi się z zimą i zawsze trzeba mieć to na uwadze. Nasz sprzęt inaczej będzie zachowywał się latam, a inaczej gdy napotka się z niskimi temperaturami. Żywotność akumulatorów jest zdecydowanie krótsza, dlatego zawsze warto mieć ze sobą zapasowy zestaw. Na pewno bardzo ważna jest ochrona aparatu i kamery przed wilgocią, oprócz wodoodpornej obudowy, warto posiadać plecak lub torbę, która również podniesie komfort podczas przemieszczania się ze sprzętem.  Jesteście gotowi na zimową przygodę z aparatem?

Jeżeli spodobał Ci się powyższy artykuł, zapraszamy na nasz portal po więcej!