Brytyjska perła w koronie

Brytyjska perła w koronie

Londyn zdecydowanie należy do miejsc wartych odwiedzenia. Niemal dwadzieścia milionów w samej aglomeracji to jednak nie tylko kulturowy tygiel oraz pogoń za kolejnymi funtami na koncie. Stolica Wielkiej Brytanii jest przecież jednym z najlepszych miejsc, jeżeli chodzi o popularność i zabytki sięgające kilkuset lat wstecz.

Łatwość dotarcia

W niektórych przypadkach nie znajdziemy wielu połączeń lotniczych z innymi miastami europejskimi z naszego kraju. Świetnym przykładem są miasta Półwyspu Iberyjskiego, gdzie poza Madrytem i Barceloną próżno szukać bezpośrednich lotów z Polski. Zupełnie inaczej jest w przypadku Londynu. Bez wątpienia obecność aż czterech lotnisk w aglomeracji pomaga w znalezieniu idealnego połączenia dla naszych potrzeb. Niezależnie od tego, czy chcemy lecieć z Poznania, Warszawy, czy Krakowa – z całą pewnością jesteśmy w stanie znaleźć idealny lot na Stansted czy Luton. Warto wspomnieć, że lotniska to niejako dzieła sztuki i cieszą się ogromnym szacunkiem wśród wielu fotografów. Bezlusterkowce Canon można dostrzec na każdym kroku, szczególnie w dłoniach miłośników architektury nowoczesnej.

Świątynia futbolu

Londyn cieszy się ogromną popularnością nie tylko ze względu na zabytki. To właśnie tutaj zainteresowanie piłką nożną na ulicach jest naprawdę widoczne na każdym kroku. Dotyczy to zarówno rozgrywek Premier League, jak i niższych klas rozgrywkowych. Bardzo popularne są rozgrywki Sunday League, w których osoby na co dzień pracujące w zupełnie innych branżach spotykają się ze znajomymi, aby móc rywalizować na najniższym poziomie. Często takie spotkania okraszone są zakończeniem w postaci wspólnego grilla. W najwyższej klasie rozgrywkowej obecnie mamy pasjonujący wyścig o tytuł pomiędzy Arsenalem, a Manchesterem City. Obecnie to stołeczna drużyna jest na prowadzeniu, ale może się to jeszcze zmienić na przestrzeni sezonu.

Uwaga na biurokrację

Przez niemal dwadzieścia lat, podróżowanie pomiędzy Polską a Wielką Brytanią nie stanowiło większego problemu. Wystarczyło mieć dowód osobisty w dokumentach, bilet lotniczy i w drogę. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Obecnie trzeba mieć ze sobą ważny paszport, ponieważ Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Warto o tym pamiętać w momencie, w którym chcemy zaplanować sobie kilka dni odpoczynku w Londynie.