Artykuł 290

Artykuł 290

Hiszpania słynie z niezliczonych atrakcji, które cieszą się gigantyczną popularnością na całym świecie. Bez cienia wątpliwości miliony osób na całym świecie na swojej liście podróżniczej mają zarówno Barcelonę, jak i Madryt czy Costa del Sol. Oczywiście mówimy tutaj o kontynentalnej części Hiszpanii. Na Morzu Śródziemnym znajdują się jednak trzy wyspy, cieszące się niezwykłym uznaniem turystów każdego rodzaju. Mowa tu oczywiście o Balearach.

Piękno trzech wysp

Baleary świetnie sprawdzają się dla wielu różnych miłośników wypoczynku. Na wstępie warto zaznaczyć, że składają się na nie trzy główne wyspy. Oczywiście na pierwszym miejscu wspomina się Majorkę, a nierzadko zapomina o nieco mniej popularnych siostrach, Palmie i Minorce. Ostatnia siłą rzeczy jest mniej popularna, co nawet widać w samej nazwie. Każda osoba znająca się na języku hiszpańskim jest w stanie to dostrzec. Jak można określić warunki, jakie panują na Majorce? Paradoksalnie jest to teren w dużej mierze górzysty. Z tego powodu świetnie odnajdą się tam miłośnicy dłuższych wypraw trekkingowych. Warto także zwrócić uwagę na zapierające dech w piersiach widoki, pojawiające się raz po raz na szlakach. Dobrze by było, jakby w Waszym plecaku znalazły się bezlusterkowce Canon, będące w stanie chwycić te ujęcia w najwyższej jakości.

Nie tylko aktywnie

Oczywiście nie oznacza to, że Majorka nadaje się tylko i wyłącznie dla osób chcących aktywnie spędzić czas. Na Balearach znajdziemy wiele długich, piaszczystych plaż. Wybrzeże każdej z trzech wysp nie tylko skrywa wiele tajemnic, ale także jest znakomitym miejscem do relaksu. Luksusowe kurorty cieszą się zdecydowanie większą popularnością w Andaluzji, jednak Majorka również posiada nieco tego typu hotele. Miłośnicy wypoczynku w mniej aktywnym stylu także znajdą coś dla siebie. Właściciele tego typu ośrodków mają wiele kart przetargowych. Oczywiście dwie z nich przekonują najbardziej – naprawdę dobra pogoda oraz wspomniane wybrzeże. Leżaki i ręczniki do opalania się są wskazane, jeżeli lecimy na Baleary.

Raj dla sławnych osób

Warto także wspomnieć, że szczególnie Majorka jest bardzo często wykorzystywana do zakupu wakacyjnych domów dla najbogatszych. Wielu piosenkarzy oraz aktorów posiada tam swoje wille oraz posiadłości. Jednak największe przyjęcia oraz imprezy okolicznościowe odbywają się latem. To właśnie wtedy sportowcy – w szczególności piłkarze – mają wakacje i są w stanie zrelaksować się na swoich jachtach. Co ciekawe, Robert Lewandowski posiada swoją własną nieruchomość właśnie na Majorce.