Aparaty bezlusterkowe - poznaj ich zalety

Aparaty bezlusterkowe - poznaj ich zalety

Aparaty bezlusterkowe stają się coraz bardziej popularne i stanowią poważną konkurencję dla lustrzanek. To doskonałe aparaty zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Z czego wynika ich fenomen? Sprawdź!

Lekkie i kompaktowe aparaty bezlusterkowe

Początkowo, gdy bezlusterkowce pojawiły się na rynku, nie spotkały się z entuzjazmem. Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych nie traktowano tego sprzętu poważnie - były zbyt lekkie i zbyt małe. Uważano, że nie mogą robić zdjęć dobrej jakości. Jednak z czasem zmieniono o nich zdanie. Okazało się, że w ich wykonaniu fotografie są zdecydowanie na najwyższym poziomie. Ogromną zaletą aparatów bezlusterkowych stal się fakt, że są one niezwykle lekkie i kompaktowe. Jak sama nazwa wskazuje są one pozbawione lustra i między innymi dlatego są lżejsze od lustrzanek. Bez problemu schowamy je do kieszeni. To niezwykle atrakcyjny sprzęt dla osób, które cenią sobie wygodę lub dużo przemieszczają się z aparatem.

Brak lustra - czyli czym bezlusterkowce różnią się od lustrzanki?

Brak lustra to podstawowy element, jaki wyróżnia bezlusterkowce. Canon jest popularną marką produkującą tego typu aparaty, które cieszą się ogromnym powodzeniem na rynku. Co właściwie oznacza brak lustra? Nie tylko ma wpływ na mniejsze gabaryty aparatu. Dzięki temu bezlusterkowce nie posiadają wizjera optycznego, a w zamian za to dostępny jest wizjer elektroniczny. Jest to niewielki ekran, na którym dostępny jest podgląd zdjęcia w jego faktycznej formie z doskonałym odzwierciedleniem barw i wszelkich detali.

Aparaty bezlusterkowe - doskonała jakość dla każdego!

Początkowo aparaty bezlusterkowe nie cieszyły się ogromną popularnością. Jednak z czasem zaczęto dostrzegać ich zalety i na dobre zwojowały rynek! Przede wszystkim zdjęcia wykonane bezlusterkowcami są dobrej jakości. Posiadają różnego rodzaju zaawansowane funkcje, w zależności od modelu, dzięki którym mamy możliwość robienia naprawdę wysokiej jakości fotografii. Oferują tyle samo co lustrzanki, a także o wiele więcej, dlatego ich popularność jest obecnie na tak wysokim poziomie. Niewiele osób wie, że bezlusterkowce to także doskonały sprzęt do filmowania. Wizjer elektroniczny daje możliwość podglądania obrazu na żywo, co jeszcze bardziej ułatwia nagrywanie. W wielu najnowszych modelach dostępne jest automatyczne ustawianie ostrości, co jest niezwykle przydatne podczas filmowania. Niektóre z nich posiadają tak zaawansowane opcje, że nie potrzebujemy statywu. Filmy są nagrywane w jakości 4K, co zadowoli nawet najbardziej wymagających.