Aparat, który pokochasz

Aparat, który pokochasz

Nie da się ukryć, że fotografia to piękne zajęcie. Kto z nas nie chciałby podróżować, robić zdjęcia i jeszcze na tym zarabiać? Wraz z rozwojem Internetu, a za tym mediów społecznościowych, tak kreatywny zawód jest w cenie. Użytkownicy spędzają wiele godzin dziennie przeglądając zdjęcia na Facebooku, czy Instagramie. Jeżeli pasjonujesz się fotografią i masz duszę artysty, może najwyższa pora chwycić za aparat i zamienić zwykłe hobby w coś, co może przynieść Ci zyski?

Czym fotografować komercyjnie?

Nie ma fotografa bez odpowiedniego aparatu. To czym będziemy robić zdjęcia jest bardzo ważne. Sprzęt musimy dobrać do rodzaju fotografii, który uprawiamy, naszych umiejętności i budżetu, którym dysponujemy. Na szczęście zdjęcia na media społecznościowe nie są wymagające i nie musimy inwestować kilkanaście tysięcy złotych na sprzęt. Wiele osób zdjęcia robimy smartfonami, jednak nie jest to najlepszy pomysł. Naszym zadaniem jest przyciągnąć wzrok jak największej ilości użytkowników. W roli aparatu do mediów społecznościowych świetnie sprawdzą się np. bezlusterkowce canon.  Są produkty stosunkowo nowe, ale zyskujące coraz większą popularność. Są kompaktowych rozmiarów, posiadają wymienną optykę i do tego robią naprawdę wysokiej jakości zdjęcia. Czy potrzebujemy czegoś więcej?

Jak robić zdjęcia na media społecznościowe?

W mediach społecznościowych przede wszystkim zwracamy uwagę na zdjęcia. Dzięki temu treść, którą zawiera post użytkownicy chętniej czytają. Dlatego tak ważne jest przygotowanie odpowiedniej grafiki, którą zamierzamy udostępnić na różnych portalach społecznościowych. Bardzo ważne w zdjęciu jest kadrowanie i trzymanie się rozmiarów grafik na media społecznościowe. Inne wymiary mają fotografie na Instagramie, a inne na Facebooku, warto wziąć to pod uwagę planując sesję zdjęciową. Ważne są również kolory na zdjęciach – jasne fotografie cieszą się większą popularnością, niż te w ciemnych barwach. Gdy wykonamy za ciemne zdjęcie, nie musimy wcale go usuwać, wystarczy użyć jednego z wielu programów do obróbki zdjęć, by nieco podkręcić kolory.

Odpowiedni aparat to podstawa

Jeżeli chcemy zajmować się fotografią na poważnie, odpowiedni aparat to ‘must have’. Taki sprzęt kupujemy raz na kilka lat, dlatego zakup powinien być dokładnie przemyślany, w końcu ma on stanowić nasze narzędzie pracy, więc im lepszy, tym ładniejsze i bardziej wyraziste zdjęcia wykonamy. Gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę, unikajmy zakupu skomplikowanych modeli, których potencjału nie będziemy potrafili wykorzystać.